iPhone Cihazlara 128 GB Hafıza Sağlayan Kılıf!

0
861

Telefon kılıflarını genellikle telefonlarımızı korumak ya da daha şık bir görünüme kavuşturmak için kullanılırız. SanDisk imzası taşıyan iXpand kılıf ise iPhone cihazlara ek hafıza alanı sunuyor.

Kullandığınız akıllı telefonda cihaz hafızası sizin için önemlidir. Bir iPhone kullanıyorsanız telefonunuzun artırılamayan hafızasından şikayetçi olabilirsiniz. Eğer daha fazla hafızaya sahip bir telefon almak isterseniz bu durumda cihaz fiyatında bir artışla karşılaşacaksınız. Daha önce sizinle paylaştığımız İPhone’da bulunan 5 büyük eksik konusunda da bu durumdan bahsetmiştik. Apple, gelecekte üreteceği iPhone cihazlarda artırılabilir hafıza gibi bir özellik sunar mı bilemeyiz. Ne var ki bu konuda yapılan başarılı çalışmalar da yok değil. Daha önce iPhone için ek hafıza desteği sunan kılıf üreten firmalarla karşılaşmıştık.

Dünyanın en büyük flash bellek üreticilerinden SanDisk, daha önce iXpand ürünü ile iPhone telefonlarda depolama alanını yükseltmek adına bu yönde bir atılım gerçekleştirmişti. Fakat bu ürün telefonun USB OTG girişine takılan bir flash belleğe benziyordu. Bu da ürünün kullanımı zorlaşıyordu ve sürekli yanınızda flash bellek gibi bir ürün taşımak zorunda kalıyordunuz. SanDisk, iXpand ürününü satın alıp kullananların eleştirilerine kulak verdi ve bu soruna çözüm olabilecek bir proje geliştirdi.

SanDisk bu projede ise telefon görünümü, daha fazla koruma ve artırılabilir hafıza gibi özelliklere önem vererek yeni bir iPhone kılıfı satışa çıkardı. iXpand Memory CASE olarak adlandırılan kılıfta SanDisk, kendi üretimi olan “Wireless Connect Sticks” teknolojisini kullanıyor. Kılıfın sahip olduğu ekstra depolama özelliğini kablosuz bir şekilde kullanıcılara sunmayı başaran SanDisk bu konudaki en başarılı ürünlerden birini ortaya koymuş diyebiliriz. Ayrıca dahili olarak sunulan 1.900 mAh kapasiteli pil sayesinde iXpand Memory CASE kılıfları, iPhone cihazınıza ekstra güç te sağlıyor.

iXpand-Memory-Case-1

“Peki bu kılıfların fiyatı nedir?” diye haklı olarak sorabilirsiniz. Alacağınız bir üründe fiyat elbette önemlidir. Ancak bir elektronik eşya satın alıyorsanız özelliklerinin ürün fiyatını karşıladığına dikkat etmelisiniz. iXpand kılıfları depolama alanına göre fiyat farkına sahip. Buna göre; 32 GB’lık ek alan sunan kılıf 60 $ ( 175 TL ), 64 GB’lık ek alan sunan kılıf 100 $ ( 292 TL ) ve 128 GB’lık ek alan sunan kılıf 130 $ (  380 TL )  üzerinden satılıyor. SanDisk iXpand CASE kılıflarını Amazon’un internet sitesi üzerinden sipariş edebilirsiniz. Ancak bu ürünün sadece iPhone 6 ve İPhone 6S modellerini desteklediğini de belirtelim.

Aşağıdaki videodan ürün reklamını izleyebilirsiniz.

SanDisk iXpand Memory CASE kılıflarını nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz