iPhone 8’in Türkiye’deki Satış Fiyatı Ne Kadar Olacak?

0
493

iOS kullanıcıları için şık ve kullanışlı cihazlar sunarak kendine olan talebi arttıran Apple, iPhone 8 serisi ile çok yakın bir zamanda çıkış yapmayı planlıyor.

Teknoloji dünyasındaki sürpriz çıkışlarıyla satışlarında patlama yaratan iPhone her geçen gün kendine yeni özellikler ekleyerek teknoloji piyasasına giriyor.

Teknoloji sitelerinde pek fazla sızıntı ve bilgiye yer verilmese de kablosuz şarj paneline sahip olduğu ve LG’nin L şeklindeki bataryasının iPhone 8’de kullanılacağı tahmin ediliyor. Özellikleri sır gibi saklanan iPhone 8’in Eylül ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

ABD’de ki satış fiyatının 1000-1200$ arasında olması beklenen iPhone 8, Türkiye’de satış fiyatına eklenen vergiler nedeniyle 5.000 TL civarında olacağı söyleniyor. Her yeni cihazında farklı özellikler deneyen ve kullanıcılarına daha ileri özellikler sunan Apple şirketinin iPhone 8 ile birlikte de ses getiren yeniliklerle piyasaya girmesi de beklentiler arasında.

Apple’ın en son piyasaya sürdüğü iPhone 7 serisi, hazırlanan raporlara göre dünyanın en popüler akıllı telefonu seçilmişti. iPhone 7 küresel akıllı telefon kullanım sırasında kullanıcı sayısı olarak %16.9 ile ilk sırada yer alıyor. Çift kamerası ve optik yakınlaştırma özelliği ile dikkat çeken iPhone 7 Plus ise %15.1 kullanıcı sayısına sahip. Apple’ı bu listede takip eden şirket ise Samsung.

Peki siz iPhone 8’in Türkiye fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz