iPhone 8’in Fiyatı Müşterilerini Üzecek

0
444

Son zamanların en iyi iPhone’u olacağı tahmin edilen iPhone 8, fiyatıyla dudak uçuklatacak.

650$ fiyat etiketine sahip olan iPhone 7’nin satış fiyatından 2 kat daha pahalıya satılacak olan iPhone 8 için geri sayım başladı. 12 Eylül tarihinde Apple Park’ta yapılan tanıtım lansmanı ile teknoloji dünyasına resmi olarak girecek olan iPhone 8’in başlangıç fiyatı 1.000$ ile 1.200$ arası olacak.

Apple’ın başlangıç fiyatlarıyla dudak uçuklatması haliyle tepkilere neden oluyor. 2007 tarihinde 500$’dan satışa sunulan iPhone’da fiyatı nedeniyle tepkilerle karşılaşmıştı. Samsung’da yeni amiral gemisi telefonu Samsung Galaxy S8’de 930$’a satışa sunuldu. Bu fiyat artışında cihazlarda kullanılan sıfır çerçeveye sahip OLED ekran, kızılötesi sensörler ve yüz tanıma teknojileri etkili olduğu söyleniyor.

Düz bir hesaba göre Amerika’da günde 10 saat, saat başı 7.25$’a çalışan bir kişi 30 gün tatil yapmadan çalışması dahilinde bu telefona alacağı maaşın yarısıyla sahip olabiliyor. MacBook fiyatıyla baş başa olan iPhone 8’in, Apple kullanıcılarını fiyatıyla doğru orantılı olarak memnun edip etmeyeceği de akıllara takılan sorular arasında.

Peki sizler iPhone 8’in beklentileri karşılayacağını düşünüyor musunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz