iPhone 7 serisi en son Android cihazlarına karşı ne durumda? Hangi cihaz alınmalı?

0
523

Piyasaya yeni çıkmış olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus en son Android cihazlarına karşı ne durumda? Hangi cihazı almak daha mantıklı? Detaylar bu yazımızda

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın piyasaya tanıtılması ile beraber bir çok akıllı telefon kullanıcısı daha piyasaya yeni yeni sürülmeye başlanan telefonu merak etmekte. Diğer tarafta da son model Android cihazlar dururken özellikle yeni telefon alacak olan kullanıcılar hangi cihazı alacakları noktasında oldukça kararsız. Bu yazımızda yeni akıllı telefon alacak kişilere yardımcı olmak amacıyla iPhone 7 serisini en büyük rakiperi ile karşılaştırıyoruz.

Genellikle kullanıcılar en iyi işlemci, maksimum pil ömrü ve en stabil çalışan akıllı telefonları tercih ediyor. İki farklı işletim sistemini tek noktada toplamak ne kadar doğrudur tartışılır ancak yine de sizin için piyasadaki en son çıkan telefonları, bütün özellikleri ile beraber aşağıda listeledik.

yeni-telefonlarin-ozellikleri

 

iPhone 7’ye gelirsek;

iPhone 7’nin Tasarımı ve diğer cihazlar:

iPhone her zaman tasarımı ile ön plana çıkmış bir telefondur. Artık çoğu telefon kullanıcısı plastik gövdeden yapılmış telefonları tercih etmek yerine ve sağlam bir kasaya sahip cihazlara daha sıcak bakıyor. Apple, kullanıcıların bu isteklerini göz önünde bulundurarak yeni cihazlarını buna göre tasarlamış.

Teknik Özellikler:

Teknik özellikler noktasında bazı tutarsızıklar görünüyor. iPhone genellikle teknik özellik bakımından rakiplerine karşı geride kalmış olarak gözükmektedir. Fakat çoğu zaman yapılan hız testlerinde rakiplerini pek de zorluk çekmeden geçmeyi başarmıştır. Apple bunu daha önce iPhone 6s ile kanıtlamıştı.

Son olarak alacağınız akıllı telefonun teknik özellik bakımından üst segmente olması elbette önemlidir. Ancak pek de gerekli olmadığı halde teknik özellik adı altında şişirilen rakamlara aldanmamanız gerektiğini unutmayın. Bir akıllı cihaz yeteri derecede özelliklere sahipse, dayanıklı ve stabil de çalışorsa daha pahalı ve son model olmasına gerek yok. Karşılaştırmamızı işletim sistemi, dayanıklılık ve stabilite, güvenik, yazılım ve satış sonrası desteği gibi daha birçok noktada devam ettirebiliriz. Bunu ilerleyen zamanlarda farklı bir konuda sizinle tartışalım. Ne dersiniz?

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce iPhone 7 serisi mi yoksa son model bir Android telefon mu almak daha doğru olur?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz