iPhone 7 Bluetooth Sorunu Söylentileri

0
626

iPhone 7’nin 3.5 mm kulaklık girişini kullanmamasının çok konuşulmasından sonra, bazı kullanıcıların Bluetooth sorunları yaşadığı ortaya çıktı.

Gizmodo adlı sitenin yaptığı anket sonucunda bazı iPhone 7 sahipleri Bluetooth bağlantılarının bazı durumlarda saçma davrandığını öne sürdüler.

Başka okuyucular ise otomatik olarak araba ya da hoparlörlerine bağlanamadıklarını belirtirken bazıları da Bluetooth adaptörlerine ve kulaklıklarına kötü kalitede bağlandıklarını belirttiler.

Bazı kullanıcılar cihazı güncelledikten sonra CarPlay özelliğinin artık kullanılamadığını ve bu sıkıntıların iOS 10 yüklenmiş olan diğer cihazlarda olmayacağını öne sürdüler.

9To5Mac okuyucuları arasında yaptığı ankete katılan iPhone 7 kullanıcılarının %23 (1,416) kadarının iOS 10 yüklü cihazlarında Bluetooth sorunları yaşadıklarını belirttiler.

Ankete katılan cihazları iOS 10 olup cihazları iPhone 7 olmayan kullanıcıların %26 (1,613) kadarı cihazlarında Bluetooth sıkıntısı bulunduğunu belirtti.

Görünene göre bu sıkıntı yazılımda bulunan bir açıktan kaynaklanıyor, ama yine de resmi açıklama için Apple’ı beklemek daha doğru sonuçlar çıkartacaktır.

Bizce bu kadar yeni özelliklerden sonra Bluetooth sorununun olması Apple gibi bir firma için çok da iyi bir şey değil.

Siz bu sorun hakkında ne düşünüyorsunuz, bu sorunu kendiniz yaşıyor musunuz? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın!

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz