iOS 11.3 Yayınlandı! İşte Yeni Özellikler

0
259

Söz verdikten üç ay sonra Apple, iPhone pilinizin sağlığı hakkında size önemli bilgiler veren bir iOS 11.3 güncellemesini yayınladı. Bu, artık pil değişimine ihtiyacınız olup olmadığını belirlemek için Geekbench ve Pil Ömrü gibi uygulamalara artık ihtiyacınız olmadığı anlamına geliyor.

iOS 11.3 güncellemesi herkese yayınlandı. Böylel bunu Ayarlar uygulamasında “Genel”, ardından “Yazılım Güncelleme” bölümüne giderek kontrol edebilir ve yeni güncellemeyi indirmek ve kurmak için ekrandaki talimatları izleyebilirsiniz.

Yeni pil sağlığı, iOS işletim sistemi için mükemmel bir araç olmasına rağmen zamanlama olarak biraz geç ve yanlış nedenlerden dolayı mecburen geldi. Apple’ın gizli performans azaltma davranışından şüphe duyan herkesi yeniden kazanmak için bu araç bu güncellemeye eklendi. Bu performans azaltma, iPhone’lar şarj olurken kapandıktan sonra iOS 10.2.1 sürümünde başladı. Bundan etkilenen iPhone 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus ve SE, iPhone 7 ve 7 Plus modelleri en son iOS 11.2 güncellemesini almıştı.

Performans azaltma konusundan ayrılmadan, iOS 11.3 güncellemesinde zayıf pillerin neden olduğu güç azaltma özelliğini devre dışı bırakma ayarı eklendi. Böylelikle iPhone’unuzu pil değiştirene kadar kulanacağınız süre konusunda yardımcı olacaktır.

iOS 11.3’te gerçekten çok büyük bir özellik eksik: iCloud’daki Mesajlar. iOS 11.3’ün bütün beta sürümlerinde Mesaj’ları iCloud’a aktarabiliyordunuz. Ancak bazı sebeplerden dolayı son sürümde yer almadı. Bu özellik sayesinde, iPhone’unuzda bir mesajı sildiğinizde iPad ve Mac (desteklenen işlem sistemi sürümlerinde) cihazlarında da kayboluyordu.

Ayrıca, ilk birkaç iOS 11.3 beta sürümlerinde bulunan ama daha sonra kaldırılan AirPlay 2 yok. Son sürümde bir geri dönüş yapacağını umuyorduk, ancak herhangi bir yerde gözükmüyor.

Apple, bazı hastanelerdeki sağlık bilgilerinizi aktarmanızı sağlayan özelliği Sağlık uygulamasına ekledi. Böylece tıbbi bilgilerinizi (desteklenen sağlayıcılardan) görüntüleyebilir ve etkileşime girebilirsiniz. Son olarak App Store’daki yorumları, sürüm sayılarını ve uygulama güncellemeleri için listelenen dosya boyutlarını sıralayabilir, iPhone X için yeni Animoji’lere ve daha fazlasına sahip olabilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz