Instagram’da Yorumlar Güncelleniyor

0
243

700 milyondan fazla kullanıcısı olan ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma platformu Instagram her geçen gün kullanım sırasında yaşanan karmaşıklıkları ortadan kaldırmak için kendini iyileştiriyor. 

Geçtiğimiz günlerde Instagram canlı yayınlarına arkadaş davet etme özelliğini de kendisine ekleyecek olan Instagram’dan şimdi de gönderilerin altındaki yorumlar bölümü için de bir hamle geldi.

Yorumlar bölümüne getirilecek olan özellikle, kullanıcılar yapılan yorumlara yanıt vermek istediğinde yanıtla seçeneğine bastıklarında yorum sahibinin kullanıcı adı otomatik olarak yoruma eklenecek. Böylece yorum sahibine yapılan yorumlar bildirilecek.

Yorumlarla ilgili yaşanan sorun, kullanıcıların yaptıkları yorumların yorum sahibini etiketlemeden yapılması ve karşı tarafa bildirimin gitmemesiydi. Instagram bu sorunu tıpkı Facebook’ta ki gibi yorumları bir grup altına toplayacak ve bu karmaşıklığa son verecek. Instagram bu sayede özellikle de yüksek takipçi sayısına ulaşmış olan hesaplarda kullanıcıların yorumlarına verilen yanıtların bu güncelleme ile daha rahat görüntülenmesini sağlayacak ve yanıtlar böylece daha kolay takip edilebilecek.

Instagram’a getirilecek olan bu özelliğin önümüzdeki haftalarda gelecek olan güncellemeyle Android ve iOS cihazlarına getirilmesi bekleniyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz