Instagram’da Görüntülü Görüşme Yapın

0
331

Güncelleme üstüne güncelleme yaparak kullanıcılarının memnuniyetini kazanmak için elinden geleni yapan sosyal medya, anlık fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram, yaptığı son güncelleme ile kullanıcılarına, görüntülü olarak görüşme yapma imkanı sağlıyor.

Yayınlanan son güncelleme ile uygulamaya gelen görüntülü görüşme özelliğini kullanarak görüntülü görüşme talebinizi onaylayan tüm kullanıcılar ile görüntülü olarak görüşebilirsiniz.

Instagram’da Görüntülü Görüşme Yapın

Instagram’da görüntülü bir görüşme başlatmak için kullanıcının takip edilen veya takip eden listenizde bulunmasına gerek yok. Görüntülü arama başlattığınızda bu aramayı yanıtlayan tüm kullanıcılar ile görüntülü olarak görüşebilirsiniz.

Uygulamada bir görüntülü arama başlatmak için ilk olarak uygulamanın ana ekranının sağ üstünde yer alan Direkt Mesaj butonuna tıklayın. Açılan sayfadaki Arama bölümüne görüşmek istediğiniz kullanıcının kullanıcı adını yazın. Görüntülü görüşme başlatacağınız kişiyi bulduktan sonra listeden bu kullanıcı seçin. Şimdi açılan ekranda kullanıcı ile yazılı olarak sohbet edebilir, fotoğraf veya video yollayabilirsiniz. Bu ekranın sağ üst köşesindeki kamera butonuna dokunarak da bir görüntülü arama yapabilirsiniz.

Görüntülü konuşma, kullanıcı arama isteğini kabul ettikten sonra başlar. Arama esnasında kameranızı veya mikrofonunuzu istediğiniz zaman kapatıp açabilirsiniz. Görüntülü sohbet ekranının sol üstündeki kareye dokunarak da bu ekranı küçültebilirsiniz.

Unutmadan hatırlatalım, uygulamaya gelen bu özellik uygulamanızın son sürüme güncel olmasına rağmen hesabınızda aktif değilse bir süre beklemeniz gerekebilir. Instagram getirdiği özellikleri her hesapta aynı anda aktif etmeyebilir. Bu bir sorun değildir.

Instagram’ın yeni özelliği görüntülü sohbet hakkında düşünceleriniz neler? Sizce bu uygulamada geliştirilmesi gereken özellikler hangileri? Yorum bölümünden düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Güncel teknoloji haberleri ve ipuçlarından anında haberdar olmak için Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz