Instagram’da Ekran Görüntüsü Alanlar Listede Gözükecek

0
339

Instagram, şu anda test aşamasında olan bir özellik geliştiriyor. Geliştirmeye çalıştıkları bu özellikle, Instagram’da ekran görüntüsü alan kullanıcıların bildirimi karşı tarafa gidecek.

Instagram’da Ekran Görüntüsü Alanlar Listede Gözükecek

Instagram Hikayeler bir süre önce Instagram’a eklenmişti. Üzerinde titizlikle çalışılan Instagram Hikayeler özelliğine neredeyse her yeni Instagram güncellemesiyle yeni bir özellik ekleniyor. İlk önce canlı yayın sonra çeşitli fotoğraf ve video efektleri (boomerang, Super Zoom vs…) eklenen Instagram Hikayeler’e bu özelliğin gelmesi de beklenmiyor değildi doğrusu. Snapchat’le aynı özellikleri taşımaya başlayan Instagram’dan bu atağın gelmesi kullanıcıların Instagram’da ekran görüntüsü alırken bir kez daha düşünmesini sağlayacak.

Şu anda test aşamasında olan özellik, yine Instagram Hikayeler özelliği üzerine geliştirilmekte. Bu özellik uygulamaya eklendiğinde, Instagram Hikayeler’den fotoğraf veya video paylaşan bir arkadaşınızın paylaştığı hikayeyi ekran görüntüsü alırsanız, arkadaşınız hikayesine kimin baktığını öğrenmek için hikayeye bakanları listelediğinde, ekran görüntüsü aldığınız bu listede arkadaşınızın karşısına çıkacak.

Arkadaşınızın hikayesinin ekran görüntüsünü aldığınızda, arkadaşınızın akıllı telefonuna bir bildirim gidecek. “Ali, hikayenin ekran görüntüsünü aldı.” gibi bir bildirimle karşılaşacak arkadaşınızın hikayesinden ekran görüntüsü aldığınızı anlamaması böylece imkansız hale geliyor.

Instagram, üzerinde çalıştığı bu özelliği hangi güncellemeyle getireceğini henüz duyurmadı. Ancak şunu söylememiz gerekiyor ki, Instagram’a gelen güncellemeler şu ana kadar her hesapta aynı anda aktif olmadı.

Instagram’da ekran görüntüsü almak için kullanacağınız herhangi bir üçüncü parti uygulama konusunda en azından şu an için söyleyebileceğimiz bir şey yok. Instagram, bu uygulamaları kullanan kullanıcıları tespit edebilir ve hesaplarına bir süre el koyabilir. Bu konuda şirketten henüz bir açıklama yok.

Peki siz Instagram’da ekran görüntüsü alan kişilerin, ekran görüntüsü aldığının karşı tarafa anında bildirim olarak gitmesi konusunda ne düşünüyorsunuz?

Haberlerden ve ipuçlarından haberdar olmak istiyorsanız Facebook sayfamızı da takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için buraya tıklayın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz