Instagram’da Canlı Yayınlar Artık Daha Keyifli Olacak!

0
178

Instagram’da canlı yayın yapan kullanıcılar yayınına istediği kişiyi görüntülü olarak alabilecek.

2016 yılında Instagram’a gelen canlı yayın özelliği ile kullanıcılar anlık olarak canlı yayın yapabiliyor. Bu özellik ile kullanıcılar hesaplarının herkese açık olması dahilinde binlerce kişiye erişim sağlayabiliyor. Canlı yayın üzerinden özellikle de büyük teknoloji firmaları çekiliş ya da duyurular yapıyor.

Instagram şimdi de canlı yayın özelliğine büyük bir güncelleme getirecek. Gelecek olan güncellemede canlı yayına ziyaretçi davet etme özelliği ile kullanıcılar ikili canlı yayın yapabilecek. Canlı yayına davet ettiğiniz kişi eğer yayın davetini kabul ederse canlı yayın ekranı altlı üstlü bölünecek. Ayrıca canlı yayını yapan kişi, canlı yayınına katıldığı kişiyi istediği zaman yayından çıkarabilecek ve bir başkasını canlı yayına alabilecek.

Instagram’ın yaptığı açıklamaya göre bu özellik şu an için az sayıda kullanıcı üzerinde test aşamasında. Henüz güncellemenin ne zaman ve hangi cihazlara getirileceği konusunda net bir bilgi yok. İki kişiyle yayın yapma özelliği, test aşamasından sonra  tüm kullanıcılara açılması bekleniyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz