Instagram Yeni Özelliği İle Sizi Video Yıldızı Yapmak İstiyor!

0
294

Popüler fotoğraf ve video paylaşma ağı Instagram, video rulosu özelliğini tüm dünyada kullanıma sunuyor.

Facebook bünyesine katılmasının ardından gelişimi hız katarak sürdüren Instagram, bu süreçte de birçok özelliği kullanıcıların hizmetine sundu. Bildiğiniz gibi sosyal medya platformunda  insanlar fotoğraflar kadar videolar da paylaşıyor. Yapılan bir araştırmaya göre sosyal medyada son dönemlerde video izleyen ve paylaşan kullanıcı sayısı %150 artış gösterdi. Instagram da bu durumu göz önünde bulundurarak video izlemeyi daha basit ve eğlenceli bir hale getiriyor.

Keşfedin” bölümüne eklenecek yeni özellik sayesinde izlediğiniz videolar rulo şeklinde görünecek. Bu özellik “Hoşunuza gidebilecek videolar” başlığı altında yer alacak video rulosu şeklinde ve takip etmediğiniz kullanıcılardan gelen en popüler videoları içeriyor. Bu sayede herhangi bir videoyu izlerken benzer içerikleri de alt alta görüp kolayca ulaşabileceksiniz.

Instagram New Look-970-80

Halihazırda Amerika’da kullanılan “Hoşunuza gidebilecek videolar” artık tüm dünyadaki kullanıcılar için sunulacak. Üstelik bunun için uygulamayı güncellemenize gerek kalmayacak. Aslında bu yazıyı okurken Instagram’a gelen pop up’ı farketmiş olabilirsiniz.

Instagram’ın yeni video özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz