Instagram Hikayeleri Facebook’ta Paylaşılabilecek

0
241

Snapchat, Instagram, WhatsApp ve Facebook’ta kullanıcılar tarafından sıklıkla kullanılan günlük hikayeler her geçen gün yeni bir özellikle kullanıcılara sunulmaya devam ediyor.

Snapchat’in hikayeler özelliğini kendilerine uygulayan sosyal medya ve mesajlaşma uygulamaları neredeyse her yeni güncellemesinde hikayeler özelliğini bir üst seviyeye taşıyor. Hikayeler güncellemesine bir atak da Facebook’tan geldi.

Hikayeler özelliğiyle istediği başarıya ulaşamayan Facebook, Instagram hesabıyla eşleştirilmiş Facebook hesaplarının Instagram hikayelerini kendi hikayeleri üzerinde de paylaşma özelliği sunuyor.

Şu anda test aşamasında olan bu özellikle sadece bazı Instagram kullanıcıları, hikaye paylaşım ekranında fotoğraf ve videolarını eş zamanlı olarak Facebook hikayelerinde paylaşma imkanına sahip. Facebook bu özelliğiyle kısa bir süre önce getirdiği Hikayaler özelliğiyle ön plana çıkmak istiyor. Bakalım Facebook’un bu atağı ne kadar işe yarayacak?

İlerleyen zamanlarda Facebook’un Hikayeler özelliğine WhatsApp ve Snapchat ile iş birliği yaparak yeni özellikler ekleyip eklemeyeceği de akıllara takılan sorular arasında. Instagram hikayelerinde kullanıcılara sunulan efektler, filtreler kullanıcıların bu özelliği daha çok kullanmasını sağlıyor.

Peki ya siz Facebook’un Instagram hikayeleriyle yaptığı iş birliğinin, Facebook Hikayeler özelliğini ön plana çıkaracağını düşünüyor musunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz