Instagram Çeviri Özeliği İle Geliyor!

723

Geçtiğimiz günlerde 500 milyon kullanıcıya sahip olduğunu açıklayan Instagram, yazıların dünya çapında anlaşılabilmesi için çeviri özelliği ile geliyor!

Intagram tarafından yapılan açıklamaya göre yeni özellik gelecek ay kullanıcılarla buluşacak ve kendi dilinizden farklı dilde bir yazı gördüğünüzde “Çevirisine Bak” seçeneği ile kendi dilinize çevirebileceksiniz.

Facebook, Twitter gibi diğer sosyal ağların halihazırda çeviri araçları bulunuyor ve böylece farklı bir dildeki yazıyı kendi dilinize çevirerek anlayabiliyorsunuz. Tabi çeviri araçları günümüzde ne kadar başarılı bu tartışılır. Ancak yakın bir gelecekte daha da iyi olacaklarına şüphe yok. Belki de insanlar ikinci bir dili öğrenmeye gereksinim duymayacaklar.

Konumuza geri dönersek, fotoğraflarınıza başka dillerde yapılan yorumları çevirerek insanların fotoğrafınız hakkında gerçekten neler düşündüklerini öğrenebilirsiniz. Instagram tarafından bu özellik ile ilgili yapılan paylaşımı aşağıda görebilirsiniz.

In the coming month, you’ll see a translation button on feed stories and profile bios written in languages different from your own. The Instagram community has grown faster and become more global than we ever imagined. And we’re excited that you’ll soon be able to understand the full story of a moment, no matter what language you speak. To learn more about translation on Instagram, check out help.instagram.com.

A photo posted by Instagram (@instagram) on

Facebook Yorumları

BİR YORUM YAPIN