Instagram Canlı Yayın Özelliğini Test Ediyor

0
312

Intagram, yeni “canlı yayın” özelliğini test ediyor. Sızıntıyı yapan bir Rus haber sitesi Instagram’ın beta sürümünde bu özelliğin test edildiğini gösteren görüntüleri yayınladı.

Canlı yayınlar giderek yaygınlaşıyor. Daha önce farklı platformlarda gördüğümüz Meerkat ve Periscop’un yaygınlaştırdığı canlı yayın özelliğinin bu seferki durağı ise Instagram. Gelen haberler göre Facebook, sonradan satın aldığı fotoğraf ve video paylaşım topluluğuna canlı yayın özelliğini getirmeyi planlıyor. Bir Rus haber sitesi olan T Journal, Instagram’ın beta sürümünde canli yayın özelliğinin çalıştığını gösteren görüntülere yer verdi.  Görsellerde Instagram’a gelecek olan canlı yayınların “Keşfet” bölümünde yer aldığını görüyoruz.

instagram-canli-yayın-1

Şimdilik beta uygulamasında test edilen canlı yayınlar “Live” başlığıyla birlikte popüler kullanıcılardan gelen Hikayeler bölümünde yer alıyor. Bu da canlı yayın özelliğinin ilk etapta sadece belirli kullanıcılara sunulacağı anlamına gelebilir. Ya da kullanıcıların sadece herkese açık olarak canlı yayın oluşturmasına da izin verilebilir.

Canli yayınlar Instagram’a geldiğinde oldukça basit bir kullanıma sahip olacak. O esnada açılan bir kamerada “GO Insta!” butonuyla hemen bir canlı yayın başlatılabiliyor. Sağ üst kısıma eklenen “Schedule” yani zamanlama özelliği yayını bellirli bir programda oluşturmanıza yardımcı oluyor. Yeni canlı yayınların ne zaman kulllanıma sunulacağı hakkında ise henüz bir bilgi yok.

instagram-canli-video-2

Daha önce farklı patformlardan esinlenerek Instagram eklenen özelliklerin kullanıcılardan olumlu tepkiler aldığına şahit olduk. Peki sizce aylık 500 milyonun üzerinde aktik kullanıcısı olan Instagram’a gelecek olan canlı yayın desteği yeterince ilgi görebilecek mi?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz