Instagram 500 Milyon Kullanıcıya Ulaştı!

0
463

Bugün Instagram sosyal platformunun 500 milyon kullanıcıya eriştiğini ve her gün 300 milyon kullanıcının uygulamayı kullandığını açıkladı.

Yarım milyar kullanıcıya ulaşmak bir sosyal medya platformu için büyük bir başarı değil fakat 300 milyon aktif kullanıcınızın olması hatrı sayılır bir başarı.

Instagram ayrıca %80’den fazla kullanıcısının Amerika Birleşik Devletleri dışında yaşadığını açıkladı, bu onları küresel bir sosyal medya platformu yani şirketin deyimiyle “dünyaya açılan pencereler” haline getirdi. Instagram kendi basın açıklamasında belirttiği gibi:”Paylaştığınız her resim ve video insanları arkadaşları ve ilgi alanlarına yakınlaştırmaya, bakış açılarını genişletmeye ve onlara ilham vermeye yardım ediyor.”

Instagram geçtiğimiz haberlerde biraz dikkat çekmişti, tartışmalı olan yeni ikon tasarımı ve kullanıcı arayüzü değişimi ama özellikle 10 yaşındaki bir çocuk tarafından hacklenmesi ile gündeme gelmişti. Resim ve video paylaşma uygulaması yakın zamanda video sürelerini 60 saniyeye çıkarttı.

YouTube, Facebook ve Snapchat gibi büyük video platformlarının büyümesi ile, video gelecekteki yerini kesinlikle bulacak. Bahsi geçmişken Tekno Bölge‘nin YouTube kanalına abone oldunuz mu?

Instagram üzerinden video paylaşıyor musunuz? Favori video platformunuz nedir? Instagram hesabımızı takip ediyor musunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz