İade Edilmeyen Note 7’lerin GSM Bağlantısı Kesilecek!

0
234

Samsung piyasadan toplatma kararı aldığı Galaxy Note 7 cihazlarını iade etmeyen kullanıcıların şebeke bağlantılarını tamamen kesmeyi planlıyor.

Samsung’un bu yıla iyi ya da kötü damgasını vuran amiral gemisi Galaxy Note 7, bataryasında meydana gelen sıkıntılardan dolayı koreli şirketin başını epey ağırttı. Öncelikle havaalanı gibi önemli noktalarda yasaklanan akıllı telefon daha sonrasında Samsung tarafından toplatılıp “batarya problemi çözüldü” olarak belirtilen yenileriyle değiştirilmişti. Değiştirilen cihazlarda da aynı sorunlar tekrar yaşanınca şirket değişim programını durdurup cihazı tamamen iptal etti.

Kısaca hatırlattığımız Note 7 hikayesinden sonra birçok kullanıcı cihazını, üreticinin satış noktalarına iade edip ücretini geri aldı. Ancak tüm bunlara rağmen hala telefonundan vazgeçmeyen kullanıcılar da yok değil. Koreli akıllı telefon üreticisi bu kullanıcılar için ağır yaptırımlar uygulamaya başladı. İlk olarak Yeni Zellandalı bir GSM şirketiyle anlaşan Samsung, geri getirilmeyen cihazların şebeke bağlantısının tamamen kesilmesini istedi. 18 Kasım tarihinde başlatılacak uygulama ile Galaxy Note 7 cihazını geri getirmeyen kullanıcılar telefon görüşmesi de dahil cihazlarından mobil şebeke desteği alamayacaklar. Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre bu işlem ilerleyen tarihlerde başka ülkelerde uygulanmaya başlanacak. Bu uygulama cihazından vazgeçmek istemeyen kullanıcıların canını epey sıkacaktır.

Son olarak piyasada az da olsa kullanılmaya devam eden bu cihazların büyük risk oluşturduğunu ve firma tarafından toplatılan cihazların güvenli bir şekilde yok edildiğini belirtelim.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz