Hikayeler Özelliği WhatsApp’ta!

0
500

WhatsApp durum güncellemeleri yepyeni bir hale kavuşuyor.

İlk olarak Snapchat’ten Instagram’a klonlanan “Hikayeler” özelliğinin yeni durağı popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp oluyor. Uygulama içerisinde yer alan durum güncellemeleri, kullanıcıların gün boyunca kalacak fotoğraf ve video paylaşmalarına imkan tanıyacak.

24 Şubat’ta WhatsApp’ın 8. yıldönümünü kutlayan geliştirici ekip, yeni özelliği bugünden itibaren dağıtılacak güncelleme ile beraber iOS, Android ve Windows Phone platformlarına sunmayı planlıyor. İlk geliştirildiğinde önceden yazılan durum seçeneklerine hızlıca onay işareti koymanızı sağlayan WhatsApp durumları, artık tıpkı Snapchat ve Instagram’da olduğu gibi 24 saat kalıcı olacak fotoğraf ve video içeriklerini de paylaşmanıza olanak sağlayacak. Paylaşılan içerikler çeşitli düzenleme araçlarına sahip ve tıpkı mesajlarda olduğu gibi uçtan uca şifreleme ile korunacak. Ayrıca paylaşılan durumlara kimlerin baktığı da görülecek. Yeni özelliğin kullanımı ile ilgili paylaşılan görsellerden paylaşılan içeriklerin “Durumlar” olarak ayrılan bölümde yer aldığını görebiliyoruz.

Bugün WhatsApp kullanıcıları günde 3.3 milyar fotoğraf, 760 milyon video ve 80 milyon GIF içeren 50 milyar mesaj gönderiyor. Geçtiğimiz yıl boyunca, gönderilen fotoğraf sayısı iki katına çıkarken video sayısı da üç katına çıktı. Bu kadar popüler bir mesajlaşma uygulamasına eklenen “Hikayeler” özelliği de beğenilerek kullanılacaktır.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz