Her Zaman Açık Ekran Eski Samsung’larda Olmayacak!

0
606

Galaxy S7 Her Zaman Açık

Samsung Galaxy S7 ve S7 edge cihazlarının her zaman açık ekranıyla ilgili özellik eski Samsung cihazlarına verilmeyecek.

Samsung’un yeni Galaxy S7 ve S7 edge cihazlarında cihazınızı uyandırmadan bildirimlerinizi, takviminizi ve çok daha fazlasını kontrol edebilmenizi sağlayan her zaman açık ekran özelliği eski Galaxy cihazlarına verilmeyecek.

Galaxy S7 ve S7 edge cihazlarındaki her zaman açık ekranı kendi isteğinize göre kişiselleştirebilirsiniz. Mesela randevularınızı veya Samsung’un tema mağazasından indirebileceğiniz fotoğrafları gösterebilirsiniz.

Siyah bir ekranda enerji harcamayan Samsung’un AMOLED ekranları Galaxy S7 ve S7 edge cihazlarında az da olsa pil tasarrufu sağlayabiliyor. Ancak Samsung’un AMOLED ekrana sahip eski cihazları bu özellikten yararlanamayacak.

SamMobile’ın bildirdiğine göre geçen yılın amirali Galaxy S6 serisi de dahil olmak üzere Samsung her zaman açık ekran özelliğini eski cihazlarına vermeyecek.

Samsung bu özelliği vermeyecek ama bağımsız geliştiriciler Galaxy S7’nin bu ekran özelliğini port edebilirler veya alternatif uygulamalar sayesinde Samsung’un eski cihazlarını kullananlar bu özelliğe sahip olabilirler. Ancak Samsung’un eski cihazlarına bu özelliğini vermesini beklemeyin.

Samsung’un bu tavrı ve bu ekran özelliği hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz