GTA Vice City Yine Mahkemelik Oldu

0
714

1997 yılında oyun piyasasına giren ve adını günümüze kadar getiren Grand Theft Auto yine mahkemelik oldu.

Grand Theft Auto, kendisini 1997 yılında Rockstar Games isimli şirketin oyun dünyasına tanıttığı video oyun serisidir. Oyun 2D (iki boyutlu) sanal dünyada geçmektedir. Vice City şehrinde başlayan serinin adından da anlaşıldığı gibi büyük otomobil soygunları oyunda bir görev haline getirilmiştir. Mafyalar tarafından verilen görevler oyunun ana görevleridir.

GTA’da her oyunda olduğu gibi her karakterin bir ismi vardır. Bu karakterler ya birilerinden esintidir ya da tamamen oyun geliştiricisinin hayal gücüne kalmış bir tercihtir. GTA’nın başını ağrıtan olay ise karakterlerin gerçek hayattaki kişilerden esinti olduğunun düşünülmesi.

Daha önce de oyundaki bir kadının gerçek hayattaki bir modelin yansıması olduğu düşünülerek GTA ile mahkeme süreci başlamıştı. GTA yine benzer bir iddiayla karşılaştı.

Oyundaki Poulet Teyze isimli karakterin, The Psychic Readers Network adlı firmanın 90’lı yıllarda yaptığı meşhur TV şovlarından birisinin ana karakteri olan Miss Cleo ile aynı kişi olduğu iddia ediliyor. Ama işin ilginç yönü ise Miss Cleo’nun oyundaki Paulet Teyze’yi seslendirmesi.

The Psychic Readers Network isimli firma oyunun gelirlerinden kendisine pay istiyor. Rockstar Games ise bu konuda henüz açıklama yapmadı.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz