Google’ın Yeni Mesajlaşma Uygulaması Allo Kullanıma Sunuldu!

0
685

Google’ın popüler mesajlaşma uygulamalarına rakip olacak Google Allo servisi bugünden itibaren uygulama marketlerinde indirilebilir durumda.

Geçtiğimiz haftalarda sizinle burada Google’ın yeni görüntülü görüşme uygulaması Duo’nun kullanıma sunulduğunu paylaşmıştık. Görüntülü görüşme uygulamasının yanında bir de mesajlaşma uygulaması geliştiren Google, yeni uygulamasını kullanıcılara sunmuş durumda. Google Allo isimli uygulama bu alanda uzun süredir popülerliğini koruyan WhatsApp ve iMessage gibi dev rakiplerle yarışabilecek özelliklere sahip. Arkasına Google’ın asistan servisini alan uygulama daha hızlı görevleri kolayca yerine getirebilmek için tasarlanmış durumda. Örneğin bir arkadaşınız size o anki konumunuzu sorduğunda anlık yerinizi belirten bir bağlantı gönderebilirsiniz. Ya da uygulama içerisinde “En yakın hastane nerede?” gibi bir soruya Google’ın asistanından yanıt alabilirsiniz.

Asistan özelliğinin yanında eğlenceli mesajlaşma araçlarının da ön plana çıktığı Google Allo, çoğu mesajlaşma uygulamasında olduğu gibi GIF, çıkartma, ve çeşitli duyguları ifade etmenizi sağlayan emoji kullanımını da içerisinde barındırıyor. Ayrıca uygulama ile göndermek istediğiniz fotoğraflarınızı kalem seçeneği ile karalayabilir ve çeşitli yazılarla süsleyebilirsiniz. Bu yönüyle rakip uygulamalardan üstün gelme potansiyeline sahip uygulamayı Android veya iOS cihazınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Tıpkı WhatsApp’ta olduğu telefon numaranızı kullanarak kayıt olabileceğiniz uygulama daha güvenli bir mesajlaşma deneyimi sunmayı planlıyor.

Google Allo’yu nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz