Google’ın Yeni İşletim Sistemi Andromeda Yakın Zamanda Gelebilir!

0
487

Google, Android ve Chrome OS birleşimi Andromeda isimli işletim sistemini yeni cihazlarıyla birlikte piyasaya süremeye hazırlanıyor.

Bildiğiniz gibi Google’ın mobil platformlar dışında o kadar da popüler olmasa da Chrome OS isimli bir işletim sistemi bulunuyor. Diğer platformlarla yarışabilecek bir geliştirici kitlesi bulunmayan bu işletim sistemi bir türlü istenilen konuma getirilemedi. Yeni gelen bilgilere göreyse şirket, bu işletim sisteminin fişini çekmek yerine, daha kullanılabilir bir hale getirmek amacıyla şuan dünyada en çok kullanılan mobil işletim sistemi olan Android ile birleştirmeyi planlıyor. Android Nougat ile aynı performansta çalışabilen Andromeda, görünüşe göre Nexus 9 üzerinde test ediliyor.

andromeda-performance-scores

Google çok yakın bir zamanda yani 4 Ekim’de bir etkinlik düzenlemeyi planlıyor. Yeni üretilecek cihazlarla birlikte Andromeda ismi verilen melez işletim sistemi de muhtelen bu etkinlikte tanıtılacak. Şirketin önemli isimlerinden birinin attığı tweet, bu bilgiyi doğrular nitelikte.

Bu durumda yeni Chromebook’lar artık üretilmeyecek. Gelen bilgilere göre Q3 2017 etkinliğinde tanıtılması planlanan Pixel 3 laptoplar yeni işletim sistemi Andromeda’yı kullanıyor olacak. Tıpkı Microsoft’un Surface Book cihazlarında olduğu gibi tablet modunu desteklecek olan Pixel 3 laptoplar bu sayede daha işlevsel bir kullanım deneyimi sunmaya çalışacak.

Peki sizce Google’ın yeni işletim sistemi beklenen ilgiyi görebilecek mi? Bu konudaki düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz