Google’ın Görüntülü Görüşme Uygulaması Duo Yayınlandı!

0
598

Geçtiğimiz Mayıs ayında tanıtımı yapılan video görüşme uygulaması Google Duo uygulama marketlerinde yerini aldı.

Google I/O 2016 etkinliğinde birçok yeni ürünle birlikte tanıtımı gerçekleştirilen Google Duo uygulaması bugün itibariyle Android ve iOS platformları için kullanıma sunuluyor. Kolay kullanım ve basit arayüz temelleri üzerine geliştirilen görüntülü görüşme uygulaması Google Duo, farklı platformlardaki mobil kullanıcıları tek bir çatı altında buluşturuyor.

iOS  ve Android cihazınızda kullanabileceğiniz Google Duo’ya telefon numaranızı kullanarak kayıt olabilir ve rehberinizdeki kişilerle video görüşmesi gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamanın en önemli ve eğlenceli özelliği ise “Tık Tık (Knock Knock)” arayan kişi önizlemesi. Yani Google Duo ile birisi sizi aradığında cevaplamadan hemen önce arayan kişiyi görebilirsiniz. Eğlenceli olduğu kadar gizlilik endişeleri yaratan bu özelliğin seçici olarak devre dışı bırakılabilmesi ve rehberinizde olmayan kişilerde kullanılmaması bu konuda yaşanabilecek sorunları ortadan kaldırmaya yetiyor. Aynı zamanda konferans oluşturma özelliği yer alan Google Duo ile birden fazla kişiyle eşzamanlı video görüşmeleri gerçekleştirebilmeniz de mümkün.

‎Google Duo
‎Google Duo
Developer: Google LLC
Price: Free

Bugün itibariyle dünya geneli için sunulmaya başlanan uygulamayı ilgili marketlerden edinebilirsiniz. Ancak uygulama marketlerinde birçok bölgede “Çok Yakında” ibaresiyle yer aldığını buna rağmen önümüzdeki günlerde indirilmeye sunulacağını da belirtelim. Şimdilik Google Play Store’da “Ön Kayıt” yapabilirsiniz.

Google Duo uygulamasını nasıl buldunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz