Google Translate Artık Daha İyi Çeviri Yapabilecek!

4
450

Yeni bir çeviri sistemini tanıtan Google, günlük kunuşmaya daha yakın bir çeviri yapabilecek.

Geçtiğimiz gün düzenlenen Google Story etkinliğinde, Google Translate servisinin gelişmiş bir versiyonunun yayınlanacağı duyuruldu. Dünya üzerinde en fazla kullanılan dil çeviri sistemi Google Translate, yeni geliştirilen bir algoritma sayesinde artık daha doğru çeviriler yapabilecek. Geliştirilen çeviri algoritmasına “Nöral Makine Çevirisi” adını veren şirket, dil çeviri sistemini baştan aşağı değiştiriyor.

Günümüzde 103 farklı dilde hizmet veren Google Translate, Nöral Makine Çervirisi sistemiyle birlikte başlangıçta 9 farklı dilde kullanılabilir olacak. Üstelik bu diller arasında Türkçe dili de bulunuyor ki cümle yapısından kaynaklanan çeviri hataları bu sayede minimum duruma indirilebilecek.

Bildiğiniz gibi günümüzde hizmet veren dil çeviri araçlarının birçoğu kelime kelime çeri metodunu kullanıyor. Bu da farklı dillerin cümle yapılarından kaynaklanan uyuşmazlıklardan dolayı çevirilen cümlenin anlamsız bir hal almasına neden oluyor. Google’ın duyurduğu Nöral Makine Çevirisi sistemi ise cümleyi bir toplu halde ele alıp anlam bütününe odaklanıyor. Bu da çerivilen cümlenin konuşma diline daha yakın sonuçlar vermesini sağlıyor.

Google’ın çeviri servisi yenilenmiş haliyle yakın bir zamanda dünya nüfusunun kullandığı dillerin üçte birini oluşturan Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, Japonca, İspanyolca, Fransızca, Portekizce ve Korece dillerinde kullanılabilir olacak. Daha sonra ise servisin hizmet verdiği dillerin tamamı yeni algoritma ile çevirilmeye başlanacak.

Google Translate servisini kullanıyor musunuz?

4 YORUM

  1. hello Sir ,, !

    thank You Sir For Sharing Very Informative information Your Website is Very awesome and i Am Regular Reader of your website  , sir i want to download GTA vice city game for my android mobile , Sir Can You Share Gta Vice City APK Downloading URL?…..m

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz