Yedekleme İşini Kolaylaştıran Yeni Google Drive PC Uygulaması Yayınlandı!

0
321

Google, kişisel bilgisayarınızdaki fotoğraf ve diğer dosyalarınızı kolaylıkla yükleyebileceğiniz Google Drive uygulamasının yenilenmiş versiyonunu yayınladı. 

Gücünü Google Fotoğraflar ve Google Drive servislerinden alan Google’ın yeni yedekleme uygulaması, kolaylaştırılmış haliyle masaüstü için yayınlandı. Yedekleme ve Senkronizasyon işini çabucak halletmenizi sağlayan uygulama ile bilgisayarınızdaki fotoğraf ve diğer tüm dosyaları artık gereksiz uğraşlara girmeden bulut sürücüsüne yükleyebileceksiniz. Yedekleme servisi bunun için her kullanıcıya 15 GB’a kadar ücretsiz alan sunmakla beraber, eğer fotoğraflarınızı Google’ın tavsiye ettiği sıkıştırılmış boyutta yüklemeyi tercih ederseniz bulut sürücüsüne sınırsız sayıda fotoğraf yükleme şansınız bulunuyor.

macOS ve Windows işletim sistemlerine sahip bilgisayarlarda kullanılabilir durumda olan yedekleme uygulaması ile hangi dosyalarınızı yedeklemek istiyorsanız, o dosyaların bulunduğu klasörü uygulamaya tanıtmanız yeterli oluyor. Bunun için “Tercihler” kısmından senkronize etmek istediğiniz klasörleri seçebilirsiniz. Varsayılan olarak fotoğraf ve videoları yedekleyen servise tüm dosyalarınızı yüklemek isçinse sağ alt kısımdaki “Değiştir“e tıklayıp “Tüm Dosyalar” seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Google’ın yeni yedekleme ve senkronizasyon aracını nasıl buldunuz?

 

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz