Google Play Store’un Arayüzü Yenileniyor

0
240

Google Play Store uzun bir sürenin ardından tekrar tasarım değikliğine uğrayacak.

Android uygulama mağazası Google Play Store’un tasarımı yeniden değişiyor. Temel olarak renk değişikliğine uğrayan mağaza arayüzü kullanıcıların karşısında daha farklı bir görünümle çıkıyor. Android ile özdeşleşen yeşil renk düzenini kullanan kullanan Google Play Store arayüzü, bu sefer yeşilin daha farklı bir tonu olan mint yeşiline bürünüyor. Bu sayede kullanıcı deneyimini artırmayı planlayan Google, Android uygulama mağazasının daha canlı ve yeni görünmesini amaçlıyor.

google-play-store-arayüz-güncellemesi-1

İlk olarak Google Pixel kullanıcılarına sunulan yeni arayüzde yenilenen tek şey renk düzeni değil. Uygulama mağazasında yer alan indirme ve derecelendirme butonları da küçük değişikliklere uğruyor. Artık uygulama sayfalarında yer alan indirme butonu önceki durumuna göre daha büyük ve tüm satırı kaplar şekilde yer alıyor. Bununla birlikte uygulama derecelendirmelerinde yer alan şekillerin de ortadan kaybolduğunu görüyoruz. Bunun yerine daha sade görünüme sahip uygulama derecesi ve indirme sayısı sadece rakamsal olarak ifade ediliyor.

google-play-store-arayüz-güncellemesi-2

Google Play Store’da yer alan değişim kısa bir süre sonra tüm kullanıcılar için sunulacaktır. Bunu mağaza kendini otomatik olarak güncellediğinde farkedeceksiniz. Peki yeni arayüzü nasıl buldunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz