Google Play Store Hileli Geliştiricilere Savaş Açtı!

3
415

Yasadışı yollarla uygulama derecesini artıran geliştiriciler bundan böyle Google Play Store’da yer almayacaklar.

Android uygulama mağazasında yer alan uygulamalar kullanıcı değerlendirmesi ve indirme sayısına göre belirli derecelendirme numaralarına sahiptirler. Mağazada yer alan uygulama önerileri de bu derecelendirme numaralarına göre sıralanır. Ancak bazı geliştiricilerin bu işin bir hilesini bulup uygulamaları sahte derecelendirme numarası ve indirme sayısı ile mağazaya sürdüğü uzun süredir konuşuluyordu. Onbinlerle ifade edilen indirilme sayısına sahip olan uygulamaların 5 yıldızla yer alması şirketin bu konuda yeni bir mücadele başlatmasına neden oldu.

Artık sahte indirilme sayısı ve derecelendirme numarasına sahip uygulama ve oyunlar Google Play Store’da yer almayacak. Kurulan ekiple birlikte yeni bir hileli uygulama keşif sistemi oluşturduklarını belirten şirket bu durumda yer alan ve Google Play Geliştirici Politikasını ihlal eden uygulamaların geliştiricilerini uyarmaya başladı. Ayrıca uyarıya rağmen bu tür davranışlara devam eden oyun ve uygulama geliştiricileri Google Play Store’dan geri dönüşsüz olarak banlanacak.

Google’ın bu konudaki çalışması şüphesiz olarak hileli geliştiricilerin yaptıkları kullanıcı aldatmasının önüne geçecektir. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

3 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz