Google Pixel 2 Sızdırıldı!

0
105

Google’ın önümüzdeki aylarda piyasaya sürmeye hazırlandığı Pixel 2 modelinin tasarımı ortaya çıktı.

Taimen” kod adlı yeni Pixel XL modelinin sızdırılmasının ardından “Walleye” olarak anılan küçük ekranlı Pixel 2 modeli, VentureBeat’te paylaşılan görüntülerde ortaya çıktı. Sızdırılan görsellerden Google’ın yeni akıllı telefonunda da kullandığı tasarım anlayışının pek te değişmediğini açıkça görebiliyoruz.

Pixel 2 modelinde, diğer amiral gemisi modellerinde neredeyse hiç kullanılmayan ve kayda değer bir inceltme sağlanmayan ekran çerçevesi ilk bakışta göze çarpıyor. Arka tarafta kameraya hafif dokunuşlar yapılmış olsa da son zamanların amiral gemisi trendi haline gelen çift kameraya bu cihazda yer verilmemiş. Belki de Google çift kameranın kullanıma o kadar da önemli bir katkı sağlamadığını düşünüyordur. Bunu bilemiyoruz ancak yeni Pixel telefonunun serinin diğer modellerine kıyasla daha ince bir ekran çerçevesine sahip olmadığını da göz önüne aldığımızda Google’ın, bu yıl ortaya çıkacak olan diğer akıllı telefon üreticilerinin amiral gemisi modelleri ile nasıl yarışacağı merak konusu.

Pixel 2 modelinde kullanıcıları heyecanlandıran özelliklerin belki de en önemlisi zaten HTC tarafından üretilecek olan cihazda Boomsound ses sitemine yer verilecek olması olacak. Bununla birlikte cihaz, HTC U11 modelinde gördüğümüz Edge Sense yani basınca duyarlı çerçeve sayesinde sıkma hareketi ile fotoğraf çekme gibi birçok fonksiyonu gerçekleştirebilecek. Son olarak diğer yeni amiral gemisi modellerinde de yavaş yavaş kaldırılan kulaklık girişinin Pixel 2 modelinde yer almayacağını belirtelim. Bunun yerine ise Bluetooth ve USB Type-C çıkışına bağlanan kulaklık ile müzik dinleme imkanı sunuluyor.

Peki siz Pixel 2 modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Google’ı akıllı telefon üreticisi olarak başarılı buluyor musunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz