Google Maps Büyük Bir Değişikliğe Uğruyor

0
449

Google Maps, gelecek bir güncelleme sonrası tasarım olarak değişim yaşarken bazı kullanışlı özellikler de devreye alınıyor.

Google’ın harita ve yer bulma servisi Google Maps, birçok platformda kullanılabilir durumda. Şirket bu noktada Google Maps’in iOS, Android ve web sürümleri için büyük bir güncelleme yayımlıyor. Güncelleme tasarımsal değişim ve yeni özellikleri içeriyor. Şimdi tüm bunlara göz atalım.

Yenilenen Google Maps’te harita görsel açıdan sadeleştirilmiş durumda. Cadde ve yolları gösteren renk seçimi aynı kalırken tasarıma uygun olacak şekilde değişime uğramış. Ayrıca cadde ve sokak isimleri kolay okunabilmesi için daha belirgin hale getirilmiş.

ss1

 

Tasarım dışında yer alan bir diğer özellik ise yer ve mekana özel renkler. Bunu şöyle açıklayalım. Örneğin harita üzerinde yakınlaşma yaptığınızda karşınıza gelen kafe, restorant, bar gibi mekanlar artık özel olarak renlendirilicek. Bu noktada birbirine yakın özellikteki mekanlar benzer renklere sahip olacak. Örneğin eğlence mekanları turuncuya yakın renleri alırken okul, hastane gibi kuruluşlar gri ve beyaza yakın renkleri alacak. Aşağıdaki şemada özelliklerine göre renklendirilen mekan örneklerini görüyorsunuz.

ss3

Google, yaptığı bu değişikliği “ince ve dengeli” bir görünüm yakalamak olarak değerlendiriyor. Aşağıda yer alan videodan Google Maps’e gelen güncellemeyi daha net bir biçimde görebilirsiniz. Güncelleme yakın zamanda tüm platformlar için sunulacak.

Google Maps’e gelen güncelleme hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz