Google Assistant Mı Yoksa Siri Mi Galip?

0
452

Geçtiğimiz haftalarda Google firmasının büyük ses getiren ve sizlerle burada paylaştığımız yeni telefonu Pixel’i tanıdık. Bu sayede Android Nougat 7.1 tanıtılmış oldu. Ve bu kapsamda şirket dijital asistanı Google Assistant’ı  da tanıttı. Şimdiye dek akıllı telefon dünyasında en gelişmiş dijital asistan konumunda yer alan Siri’ye karşın elbetteki Google Assistant da boş değil.

İşte Google Assistant Ve Siri Karşılaşması

images-1

Karşısında ki diğer tüm asistanları alt etmeyi başarmış olan kaprisli Siri için yeni sınav özelliklerini burada paylaştığımız Google Asistant. Aşağıda paylaştığımız videoda, iPhone 7 Plus ve Pixel XL üzerinde Siri ile Google Assistant’ın kapsamlı karşılaştırılması yapılıyor. YouTuber Marques Brownlee tarafından yapılan karşılaştırma ile şirketlerin dijital asistanları karşı karşıya gelmiş oluyor. Genel olarak Google Assistant ve Siri farklı yollardan istenileni yerine getiriyor olsalarda ikisininde başarılı sonuçlar elde ettiğini belirtelim. Google Assistant çoğu konuda kendi arama motoruna güvense de Apple tam tersine Microsoft’un Bing arama motorunu tercih ediyor.

 

Dilerseniz videoyu izleyin ve düşündüklerinizi bizimle paylaşın. Google Asistan’ı yüklemek isterseniz sizin için hazırladığımız rehber burada.

 

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz