Galaxy S8’in Bataryasını LG Üretecek!

0
319

Note 7 faciasından sonra gelen haberlere göre Samsung, LG de dahil olmak üzere üçüncü parti batarya tedarikçisi şirket arıyor.

Güney Koreli akıllı telefon üreicisi Samsung, Galaxy Note 7’de meydana gelen patlama haberlerinden sonra bu cihazın üretimini tamamen durdurdu. Üretimi durdurulan cihazla ilgili geçtiğimiz hafta bir duyuru yayınlayan şirket, kullanıcıların elinde bulunan 1.9 milyon Galaxy Note 7’yi geri çağırdı. Geri çağrma işleminin faturası Samsung’a milyar dolarlarla belirtilen bir ölçüde kesildi. Ne yazık ki akıllı telefon üreticisi Galaxy Note 7’nin bayaryasında oluşan yanma veya patlama gibi olayların nedenini hala tam anlamıyla çözebilmiş değil. Gelen haberlere göre bataryadaki problemi çözemeyen şirket, yeni üreteceği akıllı telefonlarının bataryalarını farklı üreticilerden tedarik edecek. Bu şirketlere rakip akıllı telefon üreticisi LG de dahil. Bu da demek oluyor ki Samsung’un Şubat ayında tanıtmayı planladığı Galaxy S8’in bataryasını LG üretebilir.

Aslında Güney Koreli iki şirket ilk kez birlikte iş yapmıyor. Daha önce Samsung kendi cihazlarında kullandığı bazı kamera modüllerini LG Grubuna bağlı LG Innotek firmasından almıştı. Eğer haberler doğruysa iki yurttaş şirket aralarındaki rekabeti bir kenara bırakıp tekrar bilrlikte iş yapmak zorunda kalacaklar.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Samsung batarya konusunda farklı üreticilerle anlaşmalı mı?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz