Galaxy S8 Siri’nin Rakibi Bixby İle Geliyor!

0
153
Samsung yeni amiral gemisi Galaxy S8 modelinde Bixby isimli yeni bir sesli asistan kullanacak.

Galaxy Note 7 faciasından sonra koreli akıllı telefon üreticisi Galaxy S8’i daha gelişmiş özelliklerle donatacak. Yeni bir sesli asistan geliştiren Samsung, bu asistanı da yeni amiral gemisi modeli ile birlikte piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Uzun süredir geliştirilen Bixby isimli yapay zeka Samsung’un yeni cihazlarında kullanıcılara asistan olarak birçok konuda yardım edecek. Sesli asistan Bixby Samsung’un akıllı telefonlarında ısrarla kullandığı ve pek de başarılı olmayan S Voice’in yerine geçecek.

Geçtiğimiz aylarda, kişisel bilgi yönetimi, akıllı telefonlar, cep telefonu ve bilgisayarlar için uygulama yazılımı ve ses tanıma alanlarında çalışma yapan Viv Labs’i satın alan Samsung, yeni asistanını da bu şirketle birlikte geliştiriyor. Bu noktada Samsung’un yeni cihazlarında yer alacak sesli asistan Bixby, Google Assistant, Cortana ve özellikle Siri’ye rakip olabilir.

Galaxy Note 7 ile kullanıcı güvenini zedeleyen ve kaybettiği itibarı tekrar kazanmak isteyen Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S8’de yeni sesli asistanı görmemiz sürpriz olmayacaktır.

Peki Samsung’un bu atağı karşısında siz ne düşünüyorsunuz? Diğer asistanlara rakip olabilecek mi?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz