Galaxy S8 8GB Ram İle Gelebilir!

0
193

Samsung endüstrinin ilk 8GB LPDDR4 mobil DRAM modülünü tanıttığından, bugün 8GB Ram kapasiteli akıllı telefonlara bir adım daha yakınız. Peki Galaxy S8?

Samsung’un 8GB LPDDR4 modülü bilgisayarlarda bulunan DDR4 DRAM modüllerinden iki kat daha hızlı olduğu söyleniyor. Mevcut DDR4 DRAM’ler 2133 Mbps hızında işlem yaparken, yeni modül 4266 Mbps hızında çalışıyor. Koreli üretici bu teknoloji ile ilgili duyurusunda, sanal makine işlemlerini etkinleştirmeye ve daha sorunsuz 4K UHD video oynatımını sağlamaya yardımcı olacağını belirtmiştir.

2014 yılının aralık ayına döndüğümüzde, Samsung endüstrinin ilk 4GB LPDDR4 modülünü tanıtmıştı. Ancak, Samsung’un 2015 yılının nisan ayında bizimle buluşturduğu S serisinin amiral gemisi Galaxy S6, 4GB Ram ile donatılmamıştı. Samsung’un yapmış olduğu açıklamada yeni 8GB DRAM modülünün ne zaman tüketicilerle buluşacağı hakkında herhangi bir bilgi vermedi.

Yakın bir gelecekte akıllı telefonlar, tabletler ve mobil bilgisayarlarda 8GB Ram’i göreceğimize şüphe yok. Samsung’un Note 7 konusunda yaşamış olduğu talihsizliklerden dolayı Galaxy S8’in 8GB Ram ile donatılacağı söylentileri dolaşmaya başladı bile.

Peki sizce Galaxy S8, 8GB Ram ile gelecek mi? Bizimle düşüncelerinizi paylaşın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz