Galaxy Note 7 Tamamen İptal Edildi!

0
587

Geçtiğimiz günlerde Galaxy Note 7 üretimini geçici olarak durduran ve değişim programı başlatan Samsung, bu cihazın artık üretilmeyeceğini resmi olarak açıkladı.

Samsung’un Galaxy Note 7 modelini piyasaya sürülmesiyle birlikte dünyanın heryerinden gelen alev alma ve patlama haberleri şirketin başına adeta  bela kesildi. Gelen haberlerden sonra bu cihazları geri çağırıp “yenileriyle” değiştiren Samsung, değişim programına rağmen alev alıp patlayan Galaxy Note 7 modelinin üretimini durduru.

Yeni cihazların üretiminin durdurulmasıyla birlikte uygulanan değişim programı da iptal edildi. Samsung Türkiye’nin bu bağlantıdan da ulaşabileceğiniz konu ile alakalı duyurusu ise şu şekilde:

“Samsung’un küresel olarak yaptığı açıklamayı takiben, kullanıcılarımızın güvenliğini en ön planda tutmak amacıyla Samsung Electronics Türkiye olarak ülkemizdeki Galaxy Note7 Değişim Programı’nı durdurma kararı aldık. Yeni seri Galaxy Note7’lerin üretimi de Samsung’un ana merkezinden alınan bir karar çerçevesinde durdurulmuştur.

Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili bir açıklama yapacağız. Bu süreç içerisinde Galaxy Note7 kullanıcılarımız daha detaylı bilgi almak için Samsung Çağrı Merkezini 444 77 11 nolu telefondan arayabilirler.

Göstermiş olduğunuz sabır ve anlayış için teşekkür ederiz.”

Bu da demek oluyor ki artık Galaxy Note 7 serisi tarih olmuş durumda. Tüm bu yaşananlar Samsung için mükemmel bir boyutta zarara karşılık geliyor. Bazı kaynakların yaptığı analizlere göre, geri çağırmanın ilk etabında 1 milyar dolarlık gelir kaybeden Samsung, tüm cihazları piyasadan topladığı anda tam 17 milyar dolar zarar etmiş olacak. Teknoloji devi şirket, şimdiden kullanıcıların ilgisini yeni üreteceği modellere çekmeye çalışsa da tüm bu yaşanan olaylardan sonra, güvenilir akıllı telefon üreticisi konumu epey sarsılacaktır.

Bu konu hakkında ne düşünüyrsunuz? Samsung’un yeni üreteceği bir akıllı telefonu almayı düşünür müsünüz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz