Samsung Galaxy Note 7 İsminin Ortaya Çıkmasının Ardından Yeni Telefonun Özellikleri de Sızdırıldı!

0
478

Hiç şüphesiz ki 2016 yılının 2. yarısında heyecanla çıkması beklenen telefonların en başında Samsung Galaxy Note 7 bulunuyor. Her ne kadar normalde telefonun isminin Galaxy Note 6 olması gerekse de, Samsung, isim konusunda düz Galaxy serileri ile paralellik yaratmak adına yeni Note ailesi üyesini Galaxy Note 7 olarak isimlendirecek. Bunun ipucunu aşağıdaki görselden anlayabilirsiniz.

samsung-galaxy-note-7-august-2nd

Gördüğünüz gibi Samsung’un 2016 Unpacked etkinliğinin afişi sızdırılmış durumda. Ortada gördüğümüz çizgiler çok bariz bir şekilde 7 sayısını ortaya çıkararak, yeni telefonun ismi hakkında bizlere çok büyük ipucu veriyor. Bir diğer konu ise telefonun kavisli ekrana sahip olup olmayacağı. Yukarıdaki görselde “The next edge is just around the corner.” yani “Sıradaki kıvrım sadece köşelerde.” yazısı bulunuyor. Buradan anlayacağımız gibi Note 7 modelinde kıvrımlar sadece köşelerde bulunacak. Hayal edince bile ortaya değişik bir dizayn çıkıyor doğrusu.

Son sızıntılar ise telefonun özellikleri hakkında. Uzun süredir telefonun sahip olacağı “tahmini” özellikler konuşulup yazılıyordu. Bu seferki sızıntının kaynağı ise gayet sağlam: @evleaks (Evan Blass).

Sızıntıya göre Galaxy Note 7, 5.7 inch büyüklüğünde QHD çözünürlükte Super AMOLED ekrana sahip olacak. Her ne kadar bazı kaynaklar telefonun 4K ekrana sahip olabileceğini söylese de, belli ki Samsung, platformu henüz 4K için hazır görmüyor. Diğer yandan 12 MP çözünürlükte arka ve 5 MP çözünürlüğünde ön kameraya sahip olacağı belirlenen telefon 64GB kapasite ile piyasaya çıkacak. MicroSD desteği sunacak olan telefonun hafızasını dilerseniz arttırabileceksiniz. IP68 sertifikasına sahip olacak telefon suya ve toza karşı dayanaklı bir yapıda olacak.

Son olarak Galaxy Note 7’nin iris taramaya sahip olacağı belirtilmiş. Daha önce yapılmamışı yapma konusunda önemli bir adım olacak bu özellik bakalım yeteri kadar stabil ve hızlı şekilde çalışacak mı. Ama ne olursa olsun, iris tarayıcı ismi bile biz teknoloji severleri heyecanlandırmıyor değil.

Siz Samsung Galaxy Note 7 hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce bu yeni telefon beklentileri karşılayabilecek mi?

 

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz