Fransız Adam Apple Cihazlarını Parçaladı!

0
237

Fransa’daki Apple Mağazası, para iadesinin reddedildiğini öğrenen müşterisinin hışmına uğradı!

Apple’ın müşteri desteği dünya genelinde yüksek puanlara sahip olsa da müşterilerini her zaman mutlu edemiyor. Memnun olmayan bir müşteri Fransa’nın Dijon şehrindeki Apple Mağazası’na girip Apple müşterilerinin ve ekibinin önünde cihazları parçaladı. Vitrinde sergilenmekte olan en az 10 iPhone’u ve bir MacBook Air’in metal bir top ile parçalanma videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Fransız medyasındaki çıkan haberde, sakince cihazları parçalayan bu kızgın adamın tüketici haklarından ve para iadesinden şikayet ediyor:

“Apple, Avrupa tüketici haklarını ihlal eden bir şirket. Ücret iadesini reddettiler ve paramı geri istediğimi söyledim. Ancak hayır dediler. Yani ne oluyor biliyor musunuz? İşte bu oluyor!”

Fransız medyasına göre, on binlerce Euro’luk hasarın olduğu rapor edildi. Bunun yanı sıra adamın bu olaydan sonra hemen gözaltına alınıp tutuklandığı belirtildi.

Apple bu olayla ilgili henüz bir açıklama yapmış değil. Ancak BBC, Apple’ın Fransız yetkililerle görüntülerin incelenmesi üzerinde birlikte çalıştıklarını bildirdi. Dolayısıyla adamın yakında mahkemeye çıkacağını düşünüyoruz. Apple zararların tazminini isterse, kızgın adamın çok pahalı ve zor günler bekleyeceğini söyleyebiliriz.

Peki bu olay hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Ülkemizde tüketici hakları sağlıklı bir şekilde işliyor mu?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz