Film ve Diziler Artık Facebook’tan da İzlenebilecek!

0
261

Televizyon devrinin yavaş yavaş geride kaldığını işaret eden bir atak da Facebook’tan geliyor!

YouTube’un büyük bir payının olduğu, Netflix ve diğer video, film, dizi izleme sitelerinin de önemli rol oynadığı, evlerin vazgeçilmez vakit öldürme, bilgi edinme kaynağı televizyon devrini geride bırakma süreci hızla başarıya doğru ilerliyor.

YouTube’un içerik üreticilerine kazanç sağlamasıyla birlikte televizyon devrinin yavaş yavaş bitme sürecinin başlaması, Youtube’da televizyon kanallarının da canlı yayınlara başlamasına yol açtı. Televizyon dünyasından yavaş yavaş çekilen ya da formatlarını YouTube’a taşıyan televizyon kanal ve programları önümüzdeki seneler için tamamen YouTube’a taşınabilir.

Televizyon dünyasına bir çelme de Facebook’tan geliyor. Facebook’un, 28 Ağustos’ta hayata geçirileceği düşünülen Facebook Watch özelliği ile kullanıcılar geleneksel televizyon yayınlarının yanı sıra dizi ve film izleyebilecek. Ayrıca kullanıcılar kendilerine özgü izleme listeleri oluşturabilecek, istediği dizi, film ve programı yakından takip edebilecek. Facebook Ürün Direktörü Daniel Danker yaptığı açıklamada, ”Facebook Watch’ın reality şovlardan komediye ve canlı spor yayınlara kadar geniş bir yelpaze de programlara ev sahipliğini yapmasını ümit ediyoruz.” diyerek Facebook Watch özelliğinin büyük bir proje olduğunu kullanıcılarına ve rakiplerine gösteriyor.

Bu özellik Netflix ve Amazon Prime gibi internet üzerinden medya yayını yapan şirketlerle, Facebook’un rekabet içerisinde olacağının sinyallerini veriyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz