Facebook’un Yeni Projesi: Talk

0
246

Bildiğiniz gibi sosyal medyanın sahibi diyeceğimiz Facebook, Messenger ve WhatsApp gibi uygulamaları bünyesinde barındırıyor. Şimdi yeni bir projeyle karşımızda: Talk!

Facebook geçtiğimiz günlerde Whatsapp’ı satın aldıktan sonra AB tarafından yanlışlık yapıldığı gerekçesiyle Facebook’a ceza kesilmişti ve biz de bunun yazısını yazmıştık. O yazımıza buradan gidebilirsiniz.

Şimdi de yeni bir proje için hazırlanan Facebook’un bu sefer ki adı Talk olacak.

Projenin asıl amacı çocukların internette güvenli bir şekilde mesajlaşabilmesi. Geçtiğimiz günlerde projeyi duyuran Facebook, “İletişimin bütün kontrolü sizin elinizde olacak ve Messenger’ınız üzerinden Talk uygulamasını kullanan çocuklarınız ile sohbet edebileceksiniz” diye bir açıklama yaptı.

13 yaş ve üzeri çocuklar için tasarlanan uygulama, çocuklar mesajlaşırken ebeveynlerinin onları kontrol edebilmesi, kimle mesajlaştıklarını görebilmeleri için tasarlanmış. Yani aslında çocuklarımızın güvenliği için mükemmel bir uygulama olabilir.

Ayrıca Facebook’un yapmış olduğu açıklamadan da anlayacağımız üzere Talk’ın, Messenger uygulamasıyla bir ilişkisi olabilir. Yani Messenger uygulamasının içinde Talk’ı görebiliriz.

Siz Talk hakkında ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz