Facebook’ta Yalan Haberlere Son!

0
174

Facebook, tık alma peşinde olan paylaşımları kullanıcılarından uzak tutacak. Facebook tarafından son bulması planlanan clickbait (daha fazla tık almak için doğru olmayan başlıklar atarak kullanıcıları kandırmak) tuzağıyla Facebook kullanıcıları artık karşılaşmayacak.

Milyonlarca insanın kullandığı ve her yaş kitlesinde kullanıcıya sahip olan Facebook, doğruluğu konusunda şüpheli olan haberler üzerinden kullanıcılara link tıklatarak para kazanan şahıs, şirket ve grupların önüne geçecek.

Haberle ilgisi olmayan başlıklar atarak daha fazla tık alma çabasında olan Facebook sayfaları aynı zamanda başlıkları doğru atarak linkte bulunan yazının içeriğini de alakasız kılabiliyor. Resmi olmayan birçok Facebook sayfasının başvurduğu ”yalan başlık” dönemi yakında Facebook’un bu durumun önüne geçmesiyle son bulacak. Atılan bu adımla, Facebook hesaplarına bu linklerle bulaşan virüslerde son bulacak.

Facebook, bu konuyla alakalı şu anda harekete geçmiş durumda. Henüz sistemin tam olarak ne zaman oturacağı bilinmiyor. Facebook kullanıcılarının daha güvenli şekilde dolaşması için atılan bu önemli adım diğer sosyal ağ geliştiricileri tarafından da atılıp atılmayacağı merakla bekleniyor.

Yalan haberler hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz