Facebook Snapchat Benzeri Filtreleri ve Öyküleri Ekliyor!

0
125

Facebook hikayelerde Haber Akışınızı zorlaştırmadan paylaşmak için Snapchat benzeri yeni özellikler paketi üzerinde çalışıyor.

Spesifik olarak sosyal ağ kamera özelliğine özel filtreler ve maskeler eklemenin yanı sıra 24 saat sonra kaybolan Haber Ötesi’nin üstünde tekli görüntü, video veya yanıt paylaşma Hikayelerini de ekliyor. Hikayeler’i doğrudan seçilen bir kişiye veya Doğrudan başka bir özelliği olan gruba gönderilmesine izin veriliyor. Büyük olasılıkla Facebook’un en yeni güncellemesi ile birlikte bir resim paylaşım uygulaması arasında bir benzerlik seziliyor. Bununla birlikte benzerlik sizi şaşırtmamalı çünkü geçmiş testler Big Blue F’nin Snapchat’ın kısa ömürlü resim gönderme stilini taklit etmeyi planladığını açıkça belli etmişti. İlk kez bu özellikleri Facebook’ta  göreceğiz ancak sitenin Messenger uygulaması şu an için 24 saat süren bir snippet’leri alabiliyordu.

Facebook’a ait benzer bir özellik hizmetini Instagram’da yaklaşık bir yıl boyunca kullanıyordu. Facebook’un yeni özellikleri bu haftadan itibaren hem iOS’u hem de Android’i kullananlar uygulamayı deneyecek. Zaten Snapchat’in bütün özellikleri henüz Facebook tarafından kopyalanmamıştır. Örneğin: Cosmopolitan ve Esquire gibi dergilerdeki özellikli Öyküler gibi.

Siz de filtreli ve maskeli hikaye özelliğini kullanacak mısınız?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz