Facebook Messenger’a Veri Tasarrufu Özelliği Geliyor!

0
403

Bildiğiniz gibi Facebook Messenger tam donanımlı bir hizmet haline gelmiştir. Ancak, bu yetenekleri veri tüketimizini artırıyor. Bunun için yeni özellik ile geliyor.

Sıradan bir mesaj gerçekten de büyük bir olay değil. Ancak bir veri tasarrufu özelliği fotoğraflar, videolar ve daha fazlasını almaya başladığınızda gerçekten de bir hayat kurtarıcı olabiliyor. İşte bu özelliği Facebook şu anda test ediyor.

Facebook Messenger Beta kullanıcıları Veri Tasarrufu özelliğini etkinleştirebilmelerini sağlayan bir seçeneği uygulamanın ayarlar menüsünde görebiliyorlar. Bu özellik herhangi bir sıkıştırma yöntemi sunmuyor. Bunun yerine, Facebook Messenger’ın fotoğrafları ve videoları otomatik olarak indirmesini engelliyor. Kullanıcılar indirmek istediklerinde fotoğrafa veya videoya dokunmaları gerekiyor. Kablosuz ağa bağlandığınızda ise uygulama her zaman olduğu gibi normal çalışmasına devam edecektir.

facebook-messenger-veri-tasarrufu

Bu özelliğin mobil veri üzerinde ne kadar verimli olduğunu merak edenler Veri Tasarrufu özelliğini etkinleştirdikten sonra ne kadar veri tasarrufu yapıldığını görebilirler.

Beta kullanıcıları bu özellik için uygulamayı kontrol etmeliler. Ayrıca beta kullanıcısı değilseniz, beta programına katılabilirsiniz.

Bir uygulamanın beta sürümlerinin daha fazla sorunlara ve hatalara sahip olabileceğini lütfen unutmayın. Bununla beraber bütün özellikler, düzgün çalışmayabilir. Ancak yeni özellikleri normal kullanıcılardan daha önce alacağınızı belirtelim. Beta kullanıcı olmazsanız da stabil uygulamanın güncellenmesini beklemeniz gerekiyor.

Beta kullanıcısı olmak isterseniz bu bağlantıya tıklamanız ve gerekli adımları takip etmeniz yeterli.

Veri Tasarrufu özelliği hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz