Facebook Hikayeleri Artık Bilgisayardan da Görüntülenebilecek

0
227

Snapchat’ten sonra Instagram ve WhatsApp’ta da hikaye özelliği getirilmişti. Son olarak da bu özellik Facebook’ta aktif hale getirildi.

24 saatlik olarak yayınlanan hikayeler Facebook kullanıcılarına mobil uygulamadan görüntüleme ve hikaye ekleme imkanı sunuyor. Herkese açık, arkadaşlar gibi görüntülenme seçenekleri olan hikayeler özelliğine bir güncelleme daha getirecek olan Facebook, hikayeleri bilgisayarda da görüntülemeyi de mümkün kılacak.

Şu an için test sürecinde olan bu özellik aktif olursa fotoğrafta da gördüğümüz gibi Facebook’ta sağ üst köşede olacak.

Hikayeler özelliği Instagram kadar Facebook’ta başarı gösteremediği için Facebook’un bu özellik üzerinde sürekli çalıştığı ortada. Bilgisayardan da görüntülenme imkanıyla kullanıcılarının memnuniyetini sağlamaya çalışan Facebook bakalım Instagram kadar bu konuda başarılı olabilecek mi?
Facebook kendi uygulamaları olan Instagram’ın günlük 250 milyon hikaye kullanıcısı olduğunu ve günlük hikaye kullanıcısı 160 milyon olan Snapchat’i geride bıraktığını duyurmuştu. Facebook kendi hikayeler özelliği ile ilgili herhangi bir istatistik duyurusunda bulunmadı.

Bilgisayar üzerinden hikaye görüntüleme özelliğinin henüz ne zaman geleceği belli değil. Siz bu özelliğin sizler için kullanışlı olacağını düşünüyor musunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz