Facebook Canlı Konum İzlemeyi Messenger’a Ekledi

0
343

Facebook Messenger’a yeni bir konum izleme özelliği ekledi.

Önceden konum özelliği ayrı ayrı tek seferde paylaşılabiliyordu. Facebook şimdi ise gerçek zamanlı konum paylaşımını ekledi. Gerçek zamanlı konum paylaşımı Google Haritalar’da gerçekleşmesinden sadece birkaç gün sonra Facebook’a geldi.

Artık Google Maps’i kullanarak arkadaşlarınızı izleyebilir ve gerçek zamanlı konumunuzu Google Haritalar’ı kullanarak paylaşabilirsiniz. Flipside, aynı zamanda arkadaşlarınızın işlerini yaparken yerlerini  takip edebileceğiniz anlamına geliyor.

Akıllı telefonunuz her an nerede olduğunuzu gösterebilme kapasitesine sahiptir. Gerçek zamanlı konum paylaşımı konum paylaşmayı sevenler için güzel bir özellik.

Canlı Konum 

Facebook’un yeni Canlı Konum özelliği adından da anlaşılacağı gibi;Messenger’ı kullanarak gerçek zamanlı konumunuzu bir arkadaşınızla veya arkadaşlarınızla paylaşmanızı sağlar. Konumunuzu bireysel veya grup halinde bir mesajla paylaşabilirsiniz; konumunuz harita üzerinde 60 dakikaya kadar çizilir. İster Android’de ister iOS’ta Messenger kullanılsın gönderdiğiniz mesajdan sonra konum simgesine dokunun veya Daha fazla simgesinin altındaki konumu seçin böylelikle bulunduğunuz yerin bir haritasını görürsünüz ve mavi çubuğa dokunarak sonraki 60 dakika boyunca konumunuz paylaşılacaktır. Paylaşmayı durdurmayı istediğiniz zaman seçebilirsiniz.  Canlı Konuma katılımın tamamen isteğe bağlı. Bu yüzden hepimiz rahatlayabiliriz, değil mi?

Canlı Konum şu anda Android ve iOS’te Facebook Messenger’a yayılıyor.

‎Messenger
‎Messenger
Developer: Facebook, Inc.
Price: Free

Facebook Messenger’ı kullanıyor musunuz? Canlı Konum fikrinden hoşlanıyor musunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz