Eylül Ayı Android Kullanım Oranları Açıklandı!

0
470

Google Eylül ayı Android kullanım oranlarını açıkladı. Android sürümleri ne durumda? Detaylar haberimizde.

Google Eylül ayı Android kullanım İstatistiklerini yayınladı. Google her zamanki gibi her ay Android sürümleri kullanım istatistiklerini yayınlanmaya devam ediyor. Eylül ayı içinde Android kullanım istatistikleri yayınlandı. Bakalım bu ay Android sürümleri ne durumda?

Android 7.0 Nougat güncellemesi Google destekli cihazlar dışında henüz yayınlanmadığı için %1 kullanım oranına yükselmedi ve bu listeye dahil değildir. Önümüzdeki aylarda %1 kullanım oranına ulaşacağını düşünüyoruz. Android 7.0 Nougat yüklü ilk telefonunda LG’nin yeni tanıttığı LG V20 olduğunu belirtelim.

Android 6.0/6.0.1 Marshmallow sürümü Ağustos ayı Android kullanım oranına göre %15.2 kullanım oranından %3.5 oranında artarak %18.7 kullanım oranına yükseldi.

Android 5.0/5.0.1/5.0.2 Lollipop sürümü Ağustos ayı Android kullanım oranına göre %14.1 kullanım oranından %1.0 oranında düşerek %13.1 kullanım oranına düştü. Android 5.1.1 Lollipop sürümü ise Ağustos ayı Android kullanım oranına göre %21.4 kullanım oranından %0.5 oranında artarak %21.9 kullanım oranına yükseldi.

Genel olarak özetlemek gerekirse bu ay Android 6.0.1 Marshmallow ve Android 5.1.1 Lollipop sürümü kullanımı yükseldi. Android 2.2 Froyo sürümü birkaç aydır hala değişmeden %1 kullanım oranına sahip. Android 4.4 Kitkat sürümü ve diğer sürümlerde düşüşler mevcut. Tüm Android sürümleri kullanım oranları için aşağıdaki tabloya bakabilirsiniz.

Eylül ayı Android kullanım istatistikleri

Güncel Android sürümleri kullanım oranları hakkında ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz