Dünya Kupası’nı takip etmenizi kolaylaştıracak Google araçları

0
110

2018 Dünya Kupası 14 Haziran’da Rusya’da başlamak üzere. Bu nedenle Dünya Kupası’nı takip etmenizi kolaylaştıracak Google araçlarını bir araya getirdik.

Futboldaki en prestijli ödül için 32 ülkenin rekabet edeceği gezegenin en çok izlenen televizyon etkinliği Dünya Kupası bu yıl, tahmini olarak 3.2 milyar insan tarafından izlenecek. Final maçının ise bir milyardan fazla izleyiciye ulaşması bekleniyor. Karşılaştıracak olursak son Olimpiyatlar 600 milyon kişi, Amerikan Futbol Ligi’nin şampiyonluk maçı olan Super Bowl 160 milyon kişi tarafından izlendi.

Dünya Kupası’nı sürekli takip etmeyi düşünüyorsanız, şanslısınız. Google, futbol fanatiklerinin en yeni etkinliklerden haberdar olmalarına yardımcı olacak yeni bir araç paketi sundu.

Dünya Kupası’nı Takip Etmenizi Kolaylaştıracak 5 Google Aracı

1. Google Arama

Google Arama’da Dünya Kupası için birkaç geliştirme yapıldı. Grup tabloları, öne çıkan oyuncular ve ilişkili tweetler, fotoğraflar ve (konuma bağlı) video klipler için sonuçlar listesinin üzerinde kartları göreceksiniz.

2. Android’te Canlı Sonuçları Sabitleyin

Android kullanıcıları, maçları cihazlarının ana ekranına sabitleyebilir ve böylece bir uyulamada olmadıklarında veya maçlar için arama yapmadıkları zamanda bile canlı sonuçları takip etmelerine olanak tanır. Sadece Google uygulamasını kullanın, önem verdiğiniz maçı bulun ve üzerine dokunup sürükleyin.

3. Google Haberler

Google Haberler, özel bir Dünya Kupası takipçisine sahip olacak. Canlı skorların, gollerin, sonuçların ve yaklaşan fikstürlerin takibi için tek durak noktanız olacak.

4. Google Asistan

Google Asistan tüm Dünya Kupası sorgularınıza cevap verebilir. İster belli bir karşılaşmanın skorunu, ister en çok gol atan oyuncuyu veya ister en savunmasız takımı öğrenmek isteyin, Asistan tüm sorularınızı tanıyacak ve cevapları söyleyecektir.

5. Google Haritalar

Haritalar, size maçların yakınındaki cafe ve restoranların yerlerini gösteren yeni bir özellik sunacaktır.

2018 Dünya Kupası’nı Rusya’da izleyecek misiniz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz