DJI, El Hareketleriyle Kontrol Edilebilen Drone Yaptı!

0
141

Teknoloji her gün biraz daha gelişiyor. Bu sefer DJI, el hareketleri ile yaptığınız komutları algılayıp ona göre davranan bir drone geliştirdi. Ayrıca bu drone, Çinli şirketin yaptığı en küçük drone!

Adı, DJI Spark Drone. Dediğimiz gibi, elinizle komut vererek droneu kullanabiliyorsunuz. ancak isterseniz de telefonunuz veya kumandası yardımıyla da kontrol edebilir hatta çeşitli manevralar yaptırabilirsiniz. DJI’ın ürettiği bu drone, özçekim (selfie) meraklılarını çok sevindirebilir.

DJI’ın geliştirdiği drone aynı zamanda, önceden programlanmış uçuş yolları ve akıllı uçuş seçeneğinin bulunduğu 3 boyutlu algılama sistemiyle önündeki engellere takılmadan uçuşunu akıllı bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

Aşağıdaki videoda DJI’ın geliştirmiş olduğu drone’un yapabildiklerini izleyebilirsiniz.

Videoda da gördüğünüz gibi özellikle özçekim meraklıları için iyi bir cihaz olabilir.

Spark’ın kamerası 12 MP çekim yapabiliyor ve aynı zamanda 1080p videolar da kaydedebiliyor. Ağırlığı ise 300 gram.

Gelelim bu cihazın ücretine. Ön sipariş edilerek 500 dolar gibi bir fiyata drone’u satın alabilirsiniz. Aynı zamanda ek olarak pil, USB şarj cihazı, 3 çift pervaneyi de almış olursunuz. Üstelik yeşil, kırmızı, mavi gibi renkleri de bulunmakta. Dilerseniz istediğiniz rengini de sipariş edebilirsiniz.

Siz DJI’ın üretmiş olduğu drone hakkında ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz