Daydream VR İçin Klavye Uygulaması Yayınlandı!

0
183

Google, sana gerçeklik platformu Daydream için metin girişine imkan tanıyan klavye uygulamasını Google Play Store’da indirmeye sundu.

Google, bu yıl Android Nougat sürümü ile beraber tanıtımını gerçekleştirdiği sanal gerçeklik platformu Daydream ile birlikte VR sektörüne yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor. Geçtiğimiz hafta duyurulan ve sanal gerçeklik uygulamalarında arama yapma ve metin girişine olanak sağlayacak olan Daydream Keyboard uygulaması Google Play Store’da indirilmeye sunuldu.

Sanal gerçeklik uygulamalarında kolay kullanım için oldukça basit bir arayüze sahip olan klavye, Daydream View kafaseti için tasarlanmış olsa da diğer VR gözlüklerde de rahatlıkla çalışacaktır. Üç farklı kısımdan oluşan Daydream Keyboard, gerektiğinde kolayca açılıp kapatılabilmesi için gerekli olan kısayol tuşlarına da sahip.

daydream-klavye
Daydream Keyboard

Google’ın sanal gerçeklik gözlüğü Daydream View Kasım ayında şirketin yeni amiral gemisi akıllı telefonlarıyla beraber çıkış yapacak. İlgili platforma özel geliştirilen klavye uygulamasının bu kadar önceden yayınlanmasını ise geliştiricileri bu yöndeki çalışmalara teşfik etmek olarak değerlendirebiliriz. Şimdilik sadece Android işletim sistemi için sunulan uygulanın önümüzdeki sürede daha da geliştirileceği ve rakip klavye uygulamalarıyla da karşılaşacağı kesin.

Daydream Klavyesi
Daydream Klavyesi
Developer: Google LLC
Price: Free

Sizce Google sanal gerçeklik alanında gösterdiği çalışmaların karşılığı alabilecek mi?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz