Chrome Tarayıcı’nın “Gizli” Ayarlar Bölümü!

0
1370

Chrome Web Tarayıcıda gizlenen bu ayarlar ile tarayıcınızın gizli yeteneklerini ortaya çıkarın ve gücünüze güç katın!

Gizli ayarlar bölümüne erişmek içi adres çubuğuna chrome://flags yazmanız yeterli.

chrome flagsVe işte karşınızda Gizli ayarlar penceresi:

chrome flags

  • Chrome Tarayıcı kullanıyorsunuz ve indirme yapıyorsunuz. İndirmeleriniz bir anda başarısız oluyor yada bir şekilde bağlantınız kesiliyor ve baştan indirme yapmak veya ek programlar kullanmak zorunda kalıyorsunuz. Chrome’un gizli yeteneklerini etkinleştirmek sizi bu durumdan kurtaracaktır. İndirmeyi devam ettir seçeneğini etkinleştirmeniz yeterli.
  • Aynı parolaları kullanmaktan veya yeni parolalar oluşturmaktan sıkıldınız. Öyleyse bunu sizin yerinize yapması için Chrome’un gizli yeteneklerini kullanın. Şifre oluşturma seçeneğini etkinleştirmeniz yeterli.
  • Yazım hatalarınız için tarayıcı sizlere önerilerde bulunuyor ancak bu sizin için yeterli değil. O zaman buradaki ayarlar sayesinde yazım hatalarınız tarayıcı tarafından otomatik olarak düzeltiliyor. Otomatik yazım düzeltme seçeneğini etkinleştirin.
  • Birden fazla dilden oluşan bir yazı yazıyorsunuz ve yazım hatalarınız var. Çok dilde yazım denetimi seçeneğini etkinleştirerek bu soruna çözüm bulabilirsiniz.
  • Parolalarınızı aklınızda tutamıyorsunuz ve girdiğiniz parolaların her site için hiçbir soru sorulmaksızın kaydedilmesini istiyorsunuz. Öyleyse Şifreleri otomatik olarak kaydet seçeneğini aktif hale getirin.

Yukarıda denemek isteyebileceğiniz ayarları sıraladık. Bahsettiğimiz ayarlar bölmesinde bunlar gibi birçok ayar bulunmaktadır.

Uyarı! Tüm bu ayarlar deneyseldir, düzgün çalışmayabilir ve tarayıcınızın performansını etkileyebilir. Her ayar etkinleştirme veya devre dışı bırakma işlemlerinden sonra tarayıcınızı yeniden başlatmanız gerekecektir. Herhangibir sorun yaşamanız halinde chrome://flags sayfasında ki Tümünü varsayılan değerlere sıfırla butonunu kullanabilirsiniz.

Bu ayarlar işinizi kolaylaştıdı mı?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz