Büyük Gün Öncesi Apple Fırmasının Büyük Yenilikleri!

0
270

Apple’ın hello again lansmanı öncesinde kullanıcılarını sevindirecek yenilikler sundu. Peki bu yenilikler neler? Detaylar haberimizde.

Bugün akşam saatlerinde yayınladığımız yazımızda 27 Ekim’de yapılacak hello again lansmanından bahsetmiştik. Burada paylaştığımız yazıda hello again’nin ne olduğunu neler tanıtılacağını ve Apple için nasıl bir anlam ifade ettiğini sizlerle paylaşmıştık. Apple için geleneksel hale gelen hello again yeni MacBook’ların tanıtımı demek. İşte bu büyük ve heyecanlı tanıtım öncesi Apple işletim sistemlerinin son sürümlerini yayınladı. İşte son haberler.

Büyük Apple...
Büyük Apple…

İşte O Büyük Güncellemeler

Apple bugün 21 Eylülden bu yana test ettiği iOS 10.1’in final sürümünü yayınladı. 13 Eylül’de yayınlanan iOS 10’un ilk büyük güncellemesi olan iOS 10.1 hata düzeltmeleri ve performans geliştirmelerini içeriyor.

Şimdiye kadar 5 betası test edilen iOS 10.1 ile birlikte iPhone 7 Plus için portre modu da geliyor. Bu mod ile seçtiğiniz nesne dışındaki her şeyi bulanıklaştırabiliyorsunuz. Bu mod derinlik oluşturmak için hem geniş açılı hem de telefoto kamerayı kullanıyor.

unnamed-1

iOS 10.1 güncellemesini cihaz üzerinden yüklemek için Ayarlar > Gene l> Yazılım Güncelleme adımını kullanabilir veya güncellemeyi iTunes üzerinden alabilirsiniz.

Ayrıca Apple hem watchOS 3.1 hem de tvOS 10.0.1 güncellemelerini yayınladı. Yaklaşık bir aydır testleri süren bu sürümlerin büyük hata düzeltmelerini ve güvenlik iyileştirmelerini beraberinde getirdiğini öncelikle belirtelim.

tvOS 10.0.1 Güncellemesi

tvOS 10 güncellemesi büyük yeniliklerden öte orta düzey yenilikleri lanse edildiği gün bize göstermişti. O günden bu yana tespit edilen tüm hatalar ve güvenlik sorunları Apple tarafından titizlikle dikkate alınmış ve tüm bunlar tvOS 10.0.1 güncellemesi ile çözülmüş durumda. Yani aslen tvOS 10.0.1 güncellemesinin görselliğin dışında arka plandaki işleyiş odaklı bir güncelleme olduğunu belirtelim.

images-20

Güncellemeyi 4. nesil Apple TV sahipleri şu anda OTA yolu ile indirebilirler.

watchOS 3.1 Güncellemesi

watchOS 3.1 güncellemesinden bahsedecek olursak, Apple Watch Series 1, Apple Watch Series 2 ve Apple Watch Nike + için etkin bir ara güncelleme olduğunu belirtelim. 7 Ekim’de lanse edilen watchOS 3’ün üstüne gelen ilk büyük güncelleme bu. Güncellemeyi iOS 10 yüklü iPhone’unuz üzerinden, Apple Watch uygulaması > Genel > Yazılım Güncelleme menüsü üzerinden indirerek kullanabilirsiniz.

Güncellemeyi cihazınıza sorunsuz yüklemek için Apple Watch’unuzun şarj cihazına takılı olduğundan ve en az %50 şarj seviyesine sahip olduğundan emin olun.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşın. Apple yazılımlarından memnun musunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz