Cebinde Patladı! Bu Sefer Galaxy S7 Edge Korkuttu

0
684

Bu sefer S7 edge cebinde patladı! Telefon sahibinin ciddi yanıkları var. Note 7 cihazından vazgeçen Samsung firmasının başı batarya problemiyle büyük dertte.

Bu günlerde çok fazla patlama ve yanma haberi duymaya başladık. Note 7 patlama konusunda lliderliği kimseye kaptırmazken son günlerde Apple’ın yeni gözdesi iPhone 7’de alev alev bir şekilde Samsung’a meydan okuyor. Tüm bunlar bir yana Note 7’leri Galaxy S7 edge ile değiştirme teklifi yapan Samsung’un bu planı da tutmayabilir. Çünkü S7 edge’lerden biri Amerika Birleşik Devleri’nde birinin cebinde patladı!

sm-g930fzdatnz-52010-1

Ağustos ayının başında büyük umutlarla tanıtılan ve büyük beğeni toplayan Galaxy Note 7 için güzel günler çok uzun sürmedi. Bir patlama haberi ile başlayan sürecin sonunda Samsung Note 7’lerin üretimini durdurma aşamasına kadar geldi. Patlayan daha doğrusu yanan bataryalara sahip Note 7 cihazlarında ki problemin hatalı fabrikasyon nedeniyle donanım kaynaklı olduğunu biliyoruz. Fakat zaman zaman farklı cihazlarda çok fazla duyulmaya başlayan yanma/patlama haberleri insanları korkutmaya başladı. Kimse cebinde ne zaman patlayacağı belli olmayan bir cihaz için binlerce lira vermek istemez.

Cebinde Patlayan S7 Edge Davalık

Amerika’nın Ohio eyaletinde yaşanan bir patlama vakasının aktörü bu kez S7 edge oldu. Cihazı orijinal şarj aleti ile şarj ettiğini belirten inşaat işçisi patlama sonucunda 2. ve 3. derece yanıklar ve şiddetli ağrılarla hastaneye kaldırıldı.

S7 edge'in adamın pantalonunun cebinde alev aldığı çok açık...
S7 edge’in adamın pantalonunun cebinde alev aldığı çok açık…
bacağının son hali... Ne yazık ki sansür kullanmak zorunda kaldık.
Bacağının son hali… Ne yazık ki sansür kullanmak zorunda kaldık. Resmin sansürsüz hali burada.

Geçtiğimiz hafta içersinde cihazını aracında bırakıp sörf yapmaya giden bir kişi döndüğünde arabasında yangın çıktığını görmüştü. Üstelik bu cihaz da Apple’dı. Sörfçü iPhone 7 cihazını orjinal şarj aletiyle şarj ettiğini söylesede bu gibi konuların tamamen araştırılmadan hiç bir markayı suçlamak doğru olmaz. Diğer yandan Note 7 haricindeki patlama haberlerinin çeşitli markalar tarafından rakiplerine yönelik bir karalama kampanyası olma ihtimalini de göz önünde bulundurmak gerek.

Konuya başka bir açıdan bakmak gerekirse, yapılan bir araştırmaya göre dünya üzerindeki tüm bataryaların 14.000’inde risk olduğunu söyleyen uzmanlar bu konuda cihaz bataryalarına dikkat çekiyorlar. Samsung bu konuyla nasıl başa çıkacak bilmiyoruz ama Ohio eyaletinde bu kazayı yaşayan işçi konuyla ilgili şöyle bir şikayette bulundu.

Dileyelim ki son dönemde yaşanan olaylar yüzünden başta Samsung olmak üzere cihazına batarya koyacak olan tüm telefon firmaları bu konuda gereken özenden çok daha fazlasını gösterirler. İnsan sağlığını tehlikeye atan cihazların talihsiz haberlerini yapmak inanın bizleri de mutlu etmiyor.

Bu büyük mobil pazarda çok önemli bir yere sahip olan Samsung bundan sonra çıkaracağı amiral gemisinde nasıl bir politika izleyecek? Samsung bu krizi iyi yönetebilecek mi? Patlamalar bu kadarla mı sınırlı kalacak? Tüm bu batarya vakalarında ki artışın sebebi ne? Samsung bu kaostan güçlenerek çıkabilir mi? İşte tüm bu soruların cevabını zamanla öğreneceğiz. Ayrıca yakında bataryalar konusunda ayrıntılı bir yazı paylaşacağız takipte kalın. Elbette sizler de yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz