Bu Cihaz Marshmallow Güncellemesi Aldı! Mucize mi?

2
1675

Samsung’un bu cihazı piyasaya çıktıktan iki yıldan fazla süre geçmesine rağmen Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesini aldı!

Bildiğiniz gibi Samsung’un güncelleme konusundaki politikası bellidir: İki yıldan sonra güncelleme vermez. Ancak Samsung bir sürpriz yaptı ve Samsung Galaxy S5 Mini cihazına Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesini verdi. Evet, hiç kimse bu güncellemeyi beklemiyordu. Ancak Samsung’u bu davranışındaki en büyük etken ne olabilir? Gönül ister ki tüm Samsung cihazları uzun yıllar boyunca güncelleme alabilsin. Belki de Samsung tarafında bazı düşünceler değişmeye başlamış olabilir.

Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesi ile birlikte Android 6.0.1 Marshmallow özelliklerinin yanı sıra en son Touchwiz arayüzüne güncellenen Galaxy S5 Mini modeli kararlılık ve son güvenlik güncellemesini de almış durumda.

Samsung Galaxy S5 Mini SM-G800H modeli için yayınlanan Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesi ilk olarak Rusya’ya verildi. Henüz ülkemize verilmesini beklemeden yüklemek isteyen arkadaşlarımız buradaki sayfamızdan indirip cihazlarına Odin programı ile yükleyebilirler.

Samsung Galaxy S5 Mini modeli için Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesini cihazınıza kurdunuz mu?

  • aliyigit21

    Çağdaş abi g800h cihazıma kurdum stock romu fakat alltaki sensörler çalış mıyor ve wifi açılmıyor yardımcı olurmusunuz.

    • Merhaba,

      stock romu tekrar yüklersen sorunun çözüleceğini düşünüyorum.